12 Haziran Seçim Değerlendirmesi

0 2500

Aziz vatandaşlarımız,
Sevgili, Vefalı ve Yiğit Millet Partililer!

12 Haziran seçimlerinin tarif edilmez ölçüde olumsuz, anti demokratik ve eşitsiz şartlarının ağır baskısı altında yapıldığını hiç unutmadan, Millet Partisi seçimlere Türkiye’nin tamamında yani 81 il ve 85 bölgenin tümünde bütün idari baskı ve engellemelere rağmen eksiksiz katılmış ve vatandaşlarımız da Millet Partisi’nin uyarısını dikkate almışlardır.
Burada Millet Partisi’ni oylarıyla çeldirici, caydırıcı telkin ve baskılara rağmen destekleyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyor ve samimiyet ve güvenle belirtiyoruz ki Millet Partisi kendisine gösterilen güvene layık olacak ve milleti mahcup etmeyecektir. Aziz vatandaşlarımıza ve bu seçimde oylarıyla Millet Partisi’ne destek veren sağduyulu alicenap ve vefalı dost seçmenlerimize candan teşekkür ediyoruz.
Ayrıca Millet Partisi’nin tüm Türkiye’de eksiksiz olarak temsil edilmesini sağlayan adaylarımıza ve tüm Millet Partisi mensuplarına değerli arkadaşlarımıza da teşekkür ediyor, başarılarının katlanarak artacağına olan güven ve inancımızı ifade ediyoruz. İnanıyoruz ki Millet Partisi yalansız, dolansız hilesiz ve haram para vurgunu yapmayan temiz, büyük ve güvenilir tek parti olduğu gibi milletin beklediği temiz başarıyı da gösterecektir.

Aziz Vatandaşlarım!
Seçimlerin temel mesajı şudur: Türkiye seçmeni Milet Partisi’nin ısrarla belirttiği endişeye katılmış ve “bir şeflik ve tek parti despotizmi”nin oluşmasına yol açacak dengesiz bir parlamento yerine nispeten dengeli bir parlamento oluşmasını sağlayacak bir irade ortaya koymuştur.
Yani Türkiye seçmenine yaptığımız “tek parti despotizmi”ne dönüşme tehlikesi konusundaki uyarılarımızın duyarlı seçmen kitleleri tarafından kabul ve tasdik edilmiş olduğunu teşekkürlerimizle belirtmemiz gerekiyor. Ayrıca bu toplumsal hassasiyet; umarız 12 milletvekilini kaybetmiş AKP’ye demokratik müzakere gereğini daima hissettirsin. Ve biz demokratik müzakere gereğini daimi olarak hatırlatacağız.
Ayrıca belirtmeliyiz ki ülke ve millet için ciddi bir tehdit ve tehlike olan “Tek adam ve tek parti despotizmi” tehlikesi konusundaki uyarılarımızın partisel bir talep biçiminde algılanılmaması için bu konuda Millet Partisi kimliğini öne çıkaran çalışmalara da ikincil bir önem atfettiğimizi önemle belirtmemiz gerekiyor.
Şunu da belirtmeliyiz ki bu seçimin verdiği dersleri en çok idrak eden Millet Partisi’nin, ülkeye ve millete yönelmiş tehlikeler konusundaki uyarıları gibi parti çalışmalarında da her gün artan bir millet desteğine nasıl kavuştuğunu İnşallah en kısa zamanda herkes görecektir.
Milletimizin Millet Partisi’nin her dönem artan başarısına şahit olacağını şimdiden müjdelemek istiyoruz.

Aykut Edibali
Millet Partisi Genel Başkanı

Yorum Yazın

Bir yorum yazın