Haziran Yenileme Seçimlerinde Ne Yapıyoruz? Mervanî Seçimlerde Tavrımız?

0 461

MİLLET PARTİSİ’NİN HİLE İLE SEÇİME GİRMESİNİ ENGELLEYEN İKTİDARIN ÇANAK YALAYICILARINDAN DEMOKRATİK YOLLARDAN HESAP SORACAĞIZ!

Sosyal medyada bir karanlık rivayet dolaştırılıyor! Birileri; “Millet Partisi, hile ile seçimlere girmesi engellenmiş olmasına rağmen bazı parti ve adayları destekliyor.” diyormuş. Bu çirkin şayianın neresini düzelteceksiniz? Yalan, hem de kuyruklu yalan!

Nasrettin Hoca’nın yolu kışın bir köye düşer. -Haşa huzurdan- Köyün bütün köpekleri Hoca’yı kovalamaya başlarlar. Nefes nefese kalan Hoca, köpekleri kovalamak için taş arar. Bulamaz… Hoca çaresizlik içinde; “Ne biçim köy bu? Köpekleri salıvermişler, taşları bağlamışlar!” der. Bizimki de aynı hesap! Onun için,  Millet Partisi’nin elinin ayağının bağlanıp, seçimlere katılmaması için her türlü cinayetin yapılması, engel çıkarılması Neron yarışından farksızdır.

MİLLET PARTİSİ, TÜRK SİYASETİNİN YÜZ AKIDIR

Millet Partisi, Türk siyasetinin onurudur, yüz akıdır. Yiğittir, dürüsttür, emindir. Millet Partisi, her ne olursa olsun dürüstlüğünden, doğruluğundan taviz vermez. “Başarı için her yol meşrudur!” diyen Makyavelistlerden değildir. Çünkü rehberi son peygamberdir. Bir adayı destekliyorsa, bu desteğini açıkça söyler. Çünkü Millet Partisi, bir dava partisidir. Hukuk ve ahlak partisidir. İşin bir başka yönüne de işaret etmeliyiz. Ne yazık ki Türkiye’de politika seviyesi düşmüş. İrtifa kaybetmiştir. Bazı siyaset bezirganları, kerametleri kendilerinden menkul simsarlar bu seçim havasından yararlanmak istiyor. Ortalığa yalan haberler salarak seçimlerde başarılı olmak isteyenler var. Sanki, “Cin olmadan adam çarpmak” tabiri bunlar için söylenmiş. Dürüstlük, nezaket gibi kavramlar bu kişiler için bir anlam ifade etmiyor!

Esası itibarıyla siyaset; idare, peygamber sünnetidir. İbadettir. Değilse katlanacak bir iş değildir. Ancak yüce ideal için, din, devlet, millet ve vatan için bu çile çekilebilir.

BU SEÇİMLER AYIPLI SEÇİMLERDİR!

Seçime katılan partilere düşen ilk önce bu ayıbı ortadan kaldırmaktır! Namus ve haysiyet sahibi olmanın ilk şartı budur! İğfal çalışmaları karşısında azami dikkat ve uyanıklık şart! Teyakkuz içinde olacağız! Millet Partisi’nin seçimlere katılmaması için çevrilen dolapları, dolapçıları teşhir edeceğiz ve cezalandırılmalarını temin edeceğiz.

BU SEÇİM “NERON YARIŞI”DIR!

Neden ayıplı seçimler dedik. Çünkü, bu seçimler Neronvari yarışlardır. Şundan diyoruz; Roma imparatoru Neron dengesiz bir adammış. Olimpiyat yarışlarında seçici olmak yerine koşucu olmaya heves etmiş.

23 HAZİRAN MAHALLİ SEÇİMLERİN YAPILMASINA SAYILI GÜNLER KALDI

Günler boyu AKP ve CHP önderleri “çalınan, aktarılan oylar”dan bahsetti, tartıştı. Oy hırsızlığının sabit olması hiçbirini rahatsız etmedi?!!

Politika ahlakı, bostan kuyularına düşmüşken hangi seviyeden, hangi kaliteden bahsedebiliriz? Ziya Paşa rahmetlinin “Onlar ki verir laf ile dünyaya nizamat / Bin türlü teseyyüp bulunur hanelerinde… (Onlar evlerinde bin türlü ayıp bulunmasına bakmadan dünyayı düzenlediklerini söylerler!) sözünü hatırlamanın tam sırası değil mi? Vatandaşın oyunun çalınması, çalınmasına mani olamamak veya göz yummak ne demektir?

Hazreti Ömer’i saygı ile hatırlayalım, ne diyor cennetle müjdelenen o müstesna insan? “Fırat nehri üzerindeki köprüden geçerken ayağı incinen kuzunun hesabını benden sorar Allah’ım!” demedi mi? İşte İslam’da sorumluluk idraki budur. Vatandaşın oyları çalınsın, çırpılsın ve bu seçimlere şaibeli deme! Hatta yüzsüzlük yapıp savunun haydi!

BiRiSi ZEHiRLi KERTENKELE OLMUŞ, yeşilistan gibi yılana ağı vermiş! Milliyetçilik, Müslümanlık bu mu?

Bu seçimin en büyük ayıbı “Millet Partisi’nin hile ile Anayasa ve Siyasi Partiler Kanunu’na aykırı olarak seçimlere katılmasının engellenmesi” olmuştur. Bundan da büyük ayıp, şaibe olur mu? Yargıtay Savcısı ne demiş? Ona yakın partiyi kendilerini kapatmaya zorlamış, kapanmalarını kolaylaştırmışlar! Zaten bu kadar parti de çok değil miymiş!

Aykut EDİBALİ

Millet Partisi Genel Başkanı

Yorum Yazın

Bir yorum yazın