Kerkük Asırlık Türk Vilayetidir

0 2481

Barzani Oldubittisine İzin Vermeyeceğiz!

Bugünkü iktidarın yoldaşı ve kader ortağı olan Barzani’nin Kerkük’te kanlı paçavralarını astırmasını kabul etmiyoruz. Kerkük, Osmanlı İmparatorluğu’nun parçası ve Misak-ı Milli’nin kalelerindendir. Kerkük de, Irak da, Suriye de Türk yurdudur.

Birinci Cihan Savaşı’ndan sonra emperyalist İngiltere Ortadoğu’daki tarihî ve beşerî güç kaynaklarımızı azaltmak, kurutmak amacıyla harekete geçmişti. Bu emperyalist faaliyetlerin ilki de Balfour Deklarasyonu ile Yahudilere, Filistin’de bir İsrail Devleti kurulacağı vaat edildi.

İslam coğrafyasının kalbinde emperyalist oldubitti ile kurulan İsrail akıl almaz terör eylemleriyle Filistinlileri ve Arapları onlarca yıldır katlediyor. İsrail, Arap ve Filistinli halkların vatanlarını korumak amacıyla yaptığı her meşru ve masum hareketi kötüledi, bastırmak için terör politikasını kullanıldı. İsrail, coğrafyamıza yerleştiği andan itibaren bölgeyi istikrarsızlaştırma politikası uygulayageldi. Türkiye’nin en büyük meselelerinden olan PKK terörü, büyük Kürdistan projesi, İsrail’in Büyük Ortadoğu Projesi’nin parçalarıdır.

Kerkük, Musul ve Erbil başta olmak üzere ecdat yadigarı Türk İllerinde milli ve tarihi haklarımızı koruyamayan, çiğnenmesine göz yuman kim olursa olsun hesap soracağız. Oldubittileri kabul etmiyoruz. Tanımıyoruz.

Millet Partisi Genel Başkanı

Aykut Edibali

2017--Mart-29-Kerkük-parti-bildiri

 

Yorum Yazın

Bir yorum yazın