0 3126

SAYIN ERDOĞAN FEDERASYON HAYALİNDEN VAZGEÇİNİZ! KANLI HAYALİ TETİKLEYEN HAİNLERE ALDANMAYINIZ


Sayın Erdogan, nereden aklına estiyse “Eyalet yapısı hızlı kalkınmayı getirir. Osmanlıya baktıgımız zaman o güçlü Osmanlı’da Lazistan, Kürdistan eyaletleri vardı. Osmanlı Kürdistan, Lazistan. Bizim bunu dememize gerek yok. Bizim coğrafi bölgelerimiz var buna göre ortaya koyabiliriz” diye konusmus. A mübarek adam bu lafın iler tutar bir yeri var mı? Hiç Osmanlı Imparatorlugu ile Türkiye Cumhuriyeti bir ve aynı siyasi yapı mı?

0 1371

ERDOĞAN VE DEMİRTAŞ HASTALANDI,                 GRUP TOPLANTILARINI İPTAL EDİLDİ, KAÇIRILAN VATANDAŞLARIN TESLİMİ GERÇEKLEŞMEDİ.

AKP’nin analar ağlamasın kan dökülmesin sloganıyla herkesi katılmaya ve destek vermiştik.  Barış gibi mübarek bir kelime, “analar ağlamasın, kan dökülmesin” gibi herkesin katılacağı bir dua ve dilek herkesin dileği değil miydi? AKP’nin İmralı çocuk katili üzerinden gerçekleştirmeyi planladıkları silah bıraktırma çabaları AKP’ye göre İmralı belgelerinin sızdırılıp yayınlanması sonucu kesilmişti. AKP bu sızdırma işini süreci sabote etmek amacıyla tapılmış bir sabotaj olarak yorumluyordu. Sızdırmayı kimler ne amaçla yapmıştı? Ama garip o sızdırma işinin İmralı açılımında önemli aktörlerden biri sayılan BDP tarafından yapılmış olmasıydı. Tartışılmakta olan sızdırma konusunda açıklamaların yapılacağı iki partinin grup toplantısı da Sayın Erdoğan ve Demirtaş’ın ani rahatsızlıkları sebebiyle ertelendi. Geçmiş olsun diyoruz. Aynı şekilde İmralı sürecinde planlanan ve muhtelif vesilelerle teröristler tarafından kaçırılan vatandaşlarımızın teslimi gerçekleşmek üzere Erbil’e giden heyet eve dönüşü gerçekleştirememiş ve teröristlerle yakışıksız ilişkileri ve propaganda kokan davranışları milleti rahatsız etmişti.

0 1645

“HER TÜRLÜ  MILLIYETÇILIĞI AYAKLAR  ALTINA  ALMIŞ BIR PARTIYIZ?” DEMEK NEYIN NESI?

Bu söz size tanıdık gibi mi geldi? Elbette! Bir sözcük değişikliği ilebu söz Hazreti Peygamberin (s.a.s)  bütün Müslümanlarca bilinen,  ünlü veda konuşmasının, bir sözcük değişikliği ile virgülüne kadar aynısıdır. Hazreti Peygamberin bir sözünü, üstelik kaynak da belirtmeden ve hele, eğip bükerek nakletmek ne doğrudur. Belki de bütün Müslümanlarca bilinen, aşağı yukarı tüm Müslüman evlerinde, evlerin duvarlarını süsleyen İslam’ın ve insanlığın aziz peygamberi son haccında 120 bini aşkın mümine söylenmiş inci sözler… Bu sözlerden bir dizi.. Peygamber efendimizin ayaklarımın altındadır dediği yanlış adetler ve alışkanlıklar insanoğlunun hayatından kayboluyor, tarih oluyor… Peygamberimizin “ayaklarımın altındadır” dediği cahiliye bidatlerinden birisi kavimcilik hastalığı… Asırlardır süren Mekke putperestliği ve kavimciliğinin kudurganlaştığı yersiz bencillik putunun diğer putlar gibi yerle bir edilişi… (Bu işin İslami değerlendirilişi yanında dünyevi değerlendirişi ayrı bir husus.