Millet Partisi Haktan Yana!

0 3393

BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE!

 

“4LÜ KOLTUK İTTİFAKINI” DA
“MHP-AKP İTTİFAKINI” DA
DESTEKLEMİYORUZ!

 

Millet Partisi, Adaleti Sağlamak İçin Hukuka Başvurdu!

Millet Partisi, “Millet İttifakı” ibaresinin kullanılmaması için haklı gerekçelerle hukuki süreç başlattı. Başlatılan sürecin amacı, hiçbir parti, grup veya ittifakın faaliyetine engel olmak ya da birilerinin menfaatine hamle yapmak değildir! Bizim tarafımız bellidir. Biz haktan yanayız! Türk Milleti’nden yanayız! Hukukun üstünlüğünden yanayız! Adalet bir gün hepimize lazım. Adaleti eğip bükmenin bedelini herkes gördü!

 

Millet Partisi sadece Türk Milleti’ne bağlıdır. Kökü, Vatikan’da olanlarla, Moskova’dan emir alanlarla, Washington’a bakıp Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanları ile, İngilizlerle işbirliği yapanlarla ilişkisi yoktur. Din istismarcılarına da din düşmanlarına da yakın değildir! Millet Partisi, siyasetin bir hukuk, ahlak ve erdem meselesi olduğuna inananların partisidir. Millet Partisi, sonu ne olursa olsun haktan yanadır.

 

Herkes ve Her Kurum Yasalara Uymalı

Malum olduğu üzere 24 Haziran 2018’de bir erken seçime gidiyoruz. Tek başına iktidarda olan malum parti menfaatine olduğu için. Sadece milletin emaneti koltukları işgal etmek için. Ülke menfaatleri uyarınca olmadığı aşikar olan kararla seçimler durup dururken erkene çekildi. 3 kasım 2019’da yapılacağı açıklanan ve yasalaşan seçim tarihi, 18 ay erkene çekildi. Kişisel çıkarlar için, kapkaç, baskın ve gayri meşru erken seçim kararı alınıyor.

Bu seçime antidemokratik olarak sadece iki grubun söz hakkı almasına izin verildi. Bildiğiniz gibi iki ittifak var: ‘Cumhur İttifakı’ ve ‘Millet İttifakı’. Millet Partisi, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurarak 4 partinin -CHP, SP, İP ve DP- oluşturduğu ittifakın adını ‘Millet İttifakı’ koymasına itirazda bulundu. Çünkü yasal, ahlaki ve mantıki olarak partimizin ismi başka bir grup, ittifak ve parti tarafından kullanılması mümkün değildir. Bu ismin kullanılmaya çalışılması bile ayrı bir garabettir. Siyasi Partiler Yasası’nın “kullanılamayacak parti adları ve işaretler” başlıklı 96. Maddesi bunu açık şekilde düzenlemiştir. YSK’nin ittifaklarla ilgili 26 Nisan tarihli kararında da; Siyasi Partiler Kanunu’na göre kullanılamayacak unvanlar ittifak adının belirlenmesinde de kullanılamayacağı açıkça belirtilmiştir. Millet Partisi, yeni bir suç işlenmesine engel olmuştur.

 

Tüm Siyasi Parti ve Gruplara Açık İhtar!

Koltuk kapma meraklısı, kulis meraklısı, makam ve mevki tapıcısı politikanın demagogları ve onların gereksiz polemikleri ile Millet Partisi’nin ilgisi yoktur. Biz sadece hak için, vatan için al sancak için konuşur edebiyle ve son nefesimize kadar mücadele ederiz. Bu süreçte Millet Partisi’ne leke sürmek isteyen gafillerin sözlerinin hesabı ise ayrıca yüce Türk mahkemelerinde sorulacaktır.

Millet Partisi’nin siyasi süreçlere alet edilen mahkeme kararları neticesinde hukuka aykırı olarak kapatılan il teşkilatları sebebiyle seçim sürecinin dışında tutuldu. Birilerinin menfaatine uymadığı için. Çünkü sureti haktan gözükenler için en büyük tehlike Millet Partisi’dir. Sloganlarını, talebelerini çalarak hükümet kuranlar halkı kandırıp, yalan söyleyip oy toplasalar da muktedir olamazlar. Millî kavramları hoyratça ve fütursuzca istismar edenler bilsin ki makam, mevki, para için değil sadece millet için ömrünü adayanların teşkilatıdır.

 

Adil Bir Seçim mi İsteniyor!

Adil ve demokratik bir seçim mi isteniyor! Hodri meydan! Herkes işgal ettiği devlet makamını terk etsin! Hiç kimse devlet forsunu, araçlarını kullanmasın! Taşıdığı üniformayı çıkarsın! Birilerini kayıran, milletin iradesine mani olan barajlar kaldırılsın! Bugüne kadar yapılan tüm devlet yardımları geri alınıp hazineye aktarılsın! Bir daha seçim yardımı adı altında devlet soyulmasın! Devlet makamlarının korkutma gücü kullanılmasın! Televizyonlarda herkese eşit yer ayrılsın! Adil bir seçime gidelim! Aksi türlüsü mü?.. Ne seçimi? Diktatörlerin oyuncağı ve dikta yönetimlerinin rakam ve istatistiklerle kendilerini tatmin eğlencesine adil seçim mi denir!

İnsanlar kendini kandırır. Her gerçek bir gün aşikar olur. Hak yerini bulur! Büyük Türk Milleti yeniden istiklâle kavuşur, millî hakimiyetini tesis eder. Unutmamak lazım her zulmün sonu vardır! Her zalim dikta bir gün tarih olur, zalimlerden de zulmün hesabı sorulur.

Kimse kendini kandırmasın! 24 Haziran 2018’de yapılan seçim değil! Körlerin sağırların birbirini ağırladığı kurgulanmış, milletin iradesini ipotek altına alan, korkutma ve baskı rejiminin tehditle halka cebren ikrar ettirilmesi teşebbüsüdür!

Bu millet her oyunu alt ettiği gibi, sureti haktan gözüken kösemen oyunlarını da yerle yeksan edecektir!

Yaşasın Büyük Türk Milleti!

8.5.2018

Millet Partisi Genel Başkanlığı

 

Yorum Yazın

Bir yorum yazın