SEÇİM TİYATROSU!

0 1381

24 Haziran’da Türkiye Seçimlere Gidiyor! Bu seçim kimin menfaati için oldubittiye getirildi? Milletin menfaatine mi?… Gün gibi ortada; iktidarı elinde tutan partinin bir tiyatrosudur bu. Görünen sondan kaçmak için! Ekonomi verileri ortada. Anlatılan tüm toz pembe yalanlara, medyanın yağcı yayınlarına rağmen ortada ciddi kriz var! İktidarı elinde tutanlar, kürsüden aksini söyleyenleri tehdit etse de mızrak çuvala sığmaz. Seçimin Türk Milleti’nin menfaatlerini korumak için yapılmadığı ortada!
Peki seçim nelerin üstünü örtmek için!

Milli Kavramlarla Her Anlatılan Doğru mudur, Demokratik ve Gerekli Bir Seçime mi Gidiyoruz?

Seçime gidiyoruz. Tıpkı, Türkiye’nin gördüğü en büyük baskı rejiminin göreve geldiği zamanki gibi, oldu bitti ile. 16 yıllık süreç, aksi ne kadar klasik ve sosyal medyada pompalansa da,  iktidarın zulümleri, gafletleri, kandırılışları ve devletin içinin oyulması ile dolu. Anlatılan yalanlara herkes gibi inanmayıp sorgulayan, hür düşünceye inanan her millet evladı bunu görecektir. Yeter ki bir sorulsun; “Medyada anlatılan her şey doğru mu?”, “İktidar doğru mu söylüyor?”

Anlatılanlar her zaman doğru değildir. Tek mutlak Allah kelamıdır. Gerisi mi? Sorgulanır. Kur’an’ın, sünnetin, bilimin, törenin, aklın, merhametin mihenk taşına vurulur. Söylenen her söz için, görülen her eylem için insan zihninde bir mahkeme kurulmalı! Söylenenler doğru mu!

Şapkadan Çıkan Tavşanlar; Yeni, Süslü Partiler ve İktidarın Seçim Rüşvetleri..

Yüce devletimizin itibardan düşürülmemiş, satılmamış, peşkeş çekilmemiş hiçbir  kurumunun bırakılmadığı bu keyfi hükmediş çılgınlığı, kompleksli zulüm de yine MHP’nin başına nasıl geldiği tartışmalı Bahçeli sayesinde başlamıştı. Sorulunca diyor ya “Erdoğan seçime girmeyecek dediler” diye.

Birileri, iktidarı elinde tutan yöneticilerin kulağına ne yalan üflüyor, ne söylüyor bilinmez ama böyleleri daima kullanılıp kenara atılır. 2002 seçimlerinde birileri başbakan yardımcılarına ne vaatte bulundu ise seçime bir kürsü meydan okuması ile apar topar gittik. Ve  millet iradesinin tecellisini engelleyen “seçim” diye yutturulan kurgulanmış, tiyatro sergilenmişti.

Bugünlerde yeni yeni partiler kuruluyor. Parti kurulmasına diyecek bir şey yok. Ancak bilmek gerek, akletmek ve sorgulamak gerek; kim kurduruyor bu partileri. Amaçları ne! İktidarda olanlar, kendilerinin izlediği yolu izleyip, hile yapanları pek sevmiyor. Bir bakalım; 2001 yılında şapkadan çıkan, çıkarılan bir parti nasıl oldu da iktidarı zaptetti…

Partiler Nasıl Kurduruluyor,
Halk Nasıl Tuzağa düşürülüyor?

AKP isimli partinin peydah olma hikayesini bir hatırlatmak gerek… İnsan beyni unutup gider gerçekleri. AKP isimli yapı rahmetli Erbakan’ın Meclis’teki partisinin iğfal edilmesiyle kuruldu! Hani şu günlerde birileri politik demagogların meslekleri gereği o partiden bu partiye geçmelerini eleştiriyor ya! AKP de böyle peydah oldu… “Hoca”larının emekleri ile seçilen vekilleri transfer edenler, kendilerine yenilikçi dedi. Ve Erdoğan’ın ABD ziyareti sonrasında hareketlenen grup AKP’yi bir çırpıda kurdu. Halkı istismar edecek her gruba olduğu gibi bu gruba da bir kahramanlık hikayesi gerekiyordu. Halkın millî ve manevi duygularını istismar etmek için. Milletin ızdırap içinde bırakıldığı o tiyatroyu hatırlayalım. Birileri; “Başörtüsü zulmü devam etmeli ki iktidar olalım” diyordu. Diğer tarafta mı; İslâm’ın adından bile korkan, müreffeh ve ileri bir hayatı Batı’nın sömürge uşaklığı zannedenlerin zulmü… Sonuç mu, “Alnı secdeye değenler” bunlardan daha iyidir.” yalanı ile halk kandırıldı. Şimdi de; şu anda iktidarda olanlardan daha kötü olamaz korkusu ile yılana sarılma telaşında yeni kurtarıcı arar olmuş aziz millet.

Bu süreç “seçim tiyatrosu”dur. Bu süreç, halkın hür iradesinin tecelli edeceği, hukuk devletinin gerekleri üzerine hazırlanmış, gerçek demokrasinin vaz geçilmezi adil ve özgür bir seçim değil, dayatma ve tehdittir. Birileri, halkı sürekli tehdit ederek baskı ile iktidarının daim olacağını sansa da insanlar ancak hürriyet ve huzur ortamında bir arada kalır.

Bu Seçimlere Sadece
“Önceden Belirlenmişler” Katılıyor

Millet Partisi’nin bu seçimlere girmesi engellendi. Yargıtay C. B.savcılığı, kurulan 49 il teşkilatından sadece 32 tanesini kaydetti. Keyfi olarak. İktidarın işine öyle geldiği için. Hukuk eğilip büküldü. Bu seçimler bir aldatmacadır. Meşru, hukukî, demokratik, adil ve hür ortamda yapılmış değildir!

Biz ağlayıp sızlayacak değiliz. Susacak da değiliz! Hakkı söyleyip yeniden, yeniden ayağa kalkacağız. Keyfi kanun koyucular, iktidarı ebediyen görevde sananlar bilsin ki esas mahkeme Türk Milleti adına karar verecek mahkemelerdir. Türk adalet sistemi içinde kimseden korkmadan Türk Milleti adına hüküm verecek kadar yürekli, onurlu hâkimlerin hâlâ olduğuna inanıyoruz! Hukuki mücadelemiz, milletin yeniden teşkilatlanması ile at başı seyredecek. Ve sonunda Millet’in ve Millet Partisi’nin çalınan hakkını geri alacağız! Yüce makamlarının işgalcilerinden yaptıkları zulmün hesabını Millet adına soracağız!

Teşkilatlanma çalışmalarında durmadan Büyük Türk Milleti’ne gidiyoruz! Şimdi görev vaktidir! Yalanlara inanmayan, gerçek ve millî teşkilatını bekleyenlerle buluşmak üzere…

Yakında Samsun’da buluşacağız!

Zafer Hakk’ın ve Hakk’a inananlarındır!

Yorum Yazın

Bir yorum yazın