Slider Yazıları

0 460

MİLLET PARTİSİ’NİN HİLE İLE SEÇİME GİRMESİNİ ENGELLEYEN İKTİDARIN ÇANAK YALAYICILARINDAN DEMOKRATİK YOLLARDAN HESAP SORACAĞIZ!

Sosyal medyada bir karanlık rivayet dolaştırılıyor! Birileri; “Millet Partisi, hile ile seçimlere girmesi engellenmiş olmasına rağmen bazı parti ve adayları destekliyor.” diyormuş. Bu çirkin şayianın neresini düzelteceksiniz? Yalan, hem de kuyruklu yalan!

Nasrettin Hoca’nın yolu kışın bir köye düşer. -Haşa huzurdan- Köyün bütün köpekleri Hoca’yı kovalamaya başlarlar. Nefes nefese kalan Hoca, köpekleri kovalamak için taş arar. Bulamaz… Hoca çaresizlik içinde; “Ne biçim köy bu? Köpekleri salıvermişler, taşları bağlamışlar!” der. Bizimki de aynı hesap! Onun için,  Millet Partisi’nin elinin ayağının bağlanıp, seçimlere katılmaması için her türlü cinayetin yapılması, engel çıkarılması Neron yarışından farksızdır.

MİLLET PARTİSİ, TÜRK SİYASETİNİN YÜZ AKIDIR

Millet Partisi, Türk siyasetinin onurudur, yüz akıdır. Yiğittir, dürüsttür, emindir. Millet Partisi, her ne olursa olsun dürüstlüğünden, doğruluğundan taviz vermez. “Başarı için her yol meşrudur!” diyen Makyavelistlerden değildir. Çünkü rehberi son peygamberdir. Bir adayı destekliyorsa, bu desteğini açıkça söyler. Çünkü Millet Partisi, bir dava partisidir. Hukuk ve ahlak partisidir. İşin bir başka yönüne de işaret etmeliyiz. Ne yazık ki Türkiye’de politika seviyesi düşmüş. İrtifa kaybetmiştir. Bazı siyaset bezirganları, kerametleri kendilerinden menkul simsarlar bu seçim havasından yararlanmak istiyor. Ortalığa yalan haberler salarak seçimlerde başarılı olmak isteyenler var. Sanki, “Cin olmadan adam çarpmak” tabiri bunlar için söylenmiş. Dürüstlük, nezaket gibi kavramlar bu kişiler için bir anlam ifade etmiyor!

Esası itibarıyla siyaset; idare, peygamber sünnetidir. İbadettir. Değilse katlanacak bir iş değildir. Ancak yüce ideal için, din, devlet, millet ve vatan için bu çile çekilebilir.

BU SEÇİMLER AYIPLI SEÇİMLERDİR!

Seçime katılan partilere düşen ilk önce bu ayıbı ortadan kaldırmaktır! Namus ve haysiyet sahibi olmanın ilk şartı budur! İğfal çalışmaları karşısında azami dikkat ve uyanıklık şart! Teyakkuz içinde olacağız! Millet Partisi’nin seçimlere katılmaması için çevrilen dolapları, dolapçıları teşhir edeceğiz ve cezalandırılmalarını temin edeceğiz.

BU SEÇİM “NERON YARIŞI”DIR!

Neden ayıplı seçimler dedik. Çünkü, bu seçimler Neronvari yarışlardır. Şundan diyoruz; Roma imparatoru Neron dengesiz bir adammış. Olimpiyat yarışlarında seçici olmak yerine koşucu olmaya heves etmiş.

23 HAZİRAN MAHALLİ SEÇİMLERİN YAPILMASINA SAYILI GÜNLER KALDI

Günler boyu AKP ve CHP önderleri “çalınan, aktarılan oylar”dan bahsetti, tartıştı. Oy hırsızlığının sabit olması hiçbirini rahatsız etmedi?!!

Politika ahlakı, bostan kuyularına düşmüşken hangi seviyeden, hangi kaliteden bahsedebiliriz? Ziya Paşa rahmetlinin “Onlar ki verir laf ile dünyaya nizamat / Bin türlü teseyyüp bulunur hanelerinde… (Onlar evlerinde bin türlü ayıp bulunmasına bakmadan dünyayı düzenlediklerini söylerler!) sözünü hatırlamanın tam sırası değil mi? Vatandaşın oyunun çalınması, çalınmasına mani olamamak veya göz yummak ne demektir?

Hazreti Ömer’i saygı ile hatırlayalım, ne diyor cennetle müjdelenen o müstesna insan? “Fırat nehri üzerindeki köprüden geçerken ayağı incinen kuzunun hesabını benden sorar Allah’ım!” demedi mi? İşte İslam’da sorumluluk idraki budur. Vatandaşın oyları çalınsın, çırpılsın ve bu seçimlere şaibeli deme! Hatta yüzsüzlük yapıp savunun haydi!

BiRiSi ZEHiRLi KERTENKELE OLMUŞ, yeşilistan gibi yılana ağı vermiş! Milliyetçilik, Müslümanlık bu mu?

Bu seçimin en büyük ayıbı “Millet Partisi’nin hile ile Anayasa ve Siyasi Partiler Kanunu’na aykırı olarak seçimlere katılmasının engellenmesi” olmuştur. Bundan da büyük ayıp, şaibe olur mu? Yargıtay Savcısı ne demiş? Ona yakın partiyi kendilerini kapatmaya zorlamış, kapanmalarını kolaylaştırmışlar! Zaten bu kadar parti de çok değil miymiş!

Aykut EDİBALİ

Millet Partisi Genel Başkanı

0 1133

28 Nisan 2019 Pazar günü Ankara’da yapılan ‘Ergenekon’dan Çıkış Kurultayı’ seçimlerinde Genel Başkan Bilge Lider Sayın Aykut Edibali yeniden Genel Başkanlığa seçildi…

MKYK üyesi Rıfat Yılmaz’ın sunuculuğunda, Millet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Geçioğlu’nun açış konuşması ile başlayan kurultayda, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Başat hesap raporlarını okudu. Şiirler, sloganlar, mehter ve Fevzi Ülker’in sazı ve sözü ile şenlenen kurultayın divan başkanlığını Gaziantep İl Başkanı Ali Bakım yaptı…

 

BU KONGRE BİR ERGENEKON’DUR, BİR DİRİLİŞTİR…

Millet Partisi Genel Başkanı Bilge Lider Aykut Edibali, kurultayda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi.

“Aziz Dava Arkadaşlarım, Sevgili Kardeşlerim,

Yine bir kurultayda buluştuk; Allah’a şükürler olsun. Hepinize teşrifleriniz sebebiyle çok teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun!

Bu kongre bir Ergenekon’dur. Bu bir diriliştir. Ergenekon’dan çıkış kurultayıdır… Başarınız, zaferiniz hayırlı olsun…

Bir partinin, bir liderin, dava insanlarının yüz akı olan sizlersiniz; Türkiye’nin yüz akı, Türk dünyasının, İslam dünyasının belkemiği işte bu insanlar, sizler. Bunda en ufak bir riya yoktur, dosdoğru ifadesi budur…

Hazreti Peygamber Bedir’de dua ediyor;“Ey Allah’ım, bu topluluğu muzaffer kıl! Bunlar muzaffer olmazsa korkarım Seni anacak kimse kalmayacak…” dediği insanlar Allah’u alem bütün vicdanımla, irfanımla inanıyorum ki bugün sizsiniz…

Çünkü bu topluluğa kimse dünyevi bir şey vadetmedi. Ne araba ne makam ne şu ne bu. Allah rızası dendi, vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi dendi…

İnsanlığın değişik mertebeleri var. … Sırf insanı kamil olmak için gayret eden, Rasulullah’ın övdüğü ve ‘inşallah onlarla biz bir elin parmakları gibi beraber olacağız’ dediği insanlarsınız inşallah…

Resulullah, ‘Kur’an’a hizmet eden kişilerle ben böyle (bir elin iki parmağı gibi) kardeşim. Cennet’te de onlarla beraber olacağım’ buyuruyor. İnşallah bizler onlardanız. Allah gayretinizi, istikametinizi, çabanızı azaltmasının, şaşırtmasın. Hepinize en kalbi, derin, samimi teşekkürlerimi arz ediyorum.

 

ERGENEKON’DAN ÇIKAN TOPLULUK DÜNYANIN HAKİMİ HALİNE GELDİ…

Bu kurultayın bir Ergenekon olduğunu söyledim. Evet Ergenekon! Kur’an-ı Kerim’de Fil Suresinde bahsedilen hikaye, ibret alınacak, yaşanan gerçek bir hikayedir. Dolayısıyla bazı efsaneler var ki onlar hala yaşar, milletlere de topluluklara da yol gösterir. Onun için kurultayımıza ‘Ergenekon’ dedim.

Ergenekon’u şöyle bir hatırlayalım: Göktürkler kendilerinin yeryüzüne ilahi bir amaçla gönderildiği düşüncesindeler. Orhun yazıtlarına bakacak olursak … Bilge Kağan, ‘Allah nasip ettiği için Kültiğin Kağan ile şunu yaptık, bunu yaptık, vezir Tonyukuk da bize yardımcı oldu, Çinlilerin esaretinde 70 sene yaşamış olan Türkleri kurtardık’ der.

Türk tarihi İslam tarihinin bir özetidir. Ve bu özette büyük direnişleri, ıstırapları, sıkıntıları, yok oluşları ve yeniden doğuşları görürüz. Bir mağaraya sıkışıp kalmış bir topluluk daha sonra büyüyerek, gelişerek dünyanın hakimi haline geliyor. ‘Ergenekon’ bir yok oluştan, ‘Bitti, yok oldu!..’ denilen bir topluluktan Allah’ın izni keremi ile yeniden uyanan, toplanan, güçlenen, birliğini, varlığını koruyan, bir topluluk oluşturmaktır. İşte siz onlarsınız!..

 

İTTİFAKLAR KOMEDİSİNE GÜLMEMEK MÜMKÜN DEĞİL!..

İttifaklar komedisini gördük. Gülmemek mümkün değildi. Adı millet ittifakı imiş!? Yahu Millet Partisi var, insan utanmaz mı? Hem ne manası var? Millet, zaten en büyük topluluk olmayı ifade ediyor. Milletin lügat manası, kullanım manası şeriat demektir, millet budur.

YOLUMUZU KESMEK İÇİN ÖNÜMÜZE ÇIKANLAR…

Ben size güveniyorum, inanıyorum. Sizlerden ricam taban çalışmasını yani temel çalışmayı yapmak. .. Allah bizi yanlışlardan korusun. Daima çalışacağız çok çalışacağız ve elde ettiğimiz zaferlerle asla yetinmeyeceğiz. …

Allah öylesine yüce, öylesine büyüktür ki ölüden diriyi halk eder. Biz buna talibiz. Ne kadar sıkıntı çekilirse çekilsin ne kadar acı çekilirse çekilsin bunların her birini gördük yaşadık. Allah bize güç verdi, kuvvet verdi. Başımızdan geçenler faaliyet raporunda anlatıldı. Önümüzü, yolumuzu kesmek için önümüze çıkanlar, hile kullananlar vs. vs. Bunları da unutmamamız lazım…

 

İYİ DAHA İYİNİN DÜŞMANI OLURMUŞ

Allah’a hamdü senalar olsun. Bu günleri gösteren, lütfunu esirgemeyen Allah’a şükürler olsun. Allah’ın davası, Rasûlü’nün yolu bizim yolumuz olacaktır. Bunlar daha önce söylenemezdi. Biliyor musunuz bundan 30 sene evvel bunları söyleyemezdiniz. Biz bunu rahatlıkla söylüyoruz. Çünkü toplumu değiştirdik. Bugün, senden alınan sloganları, senden çalınan projeleri söyleyen insanlar var. Cenab-ı Allah bize bu hizmet yaptırdı.

Ama şuna dikkat edeceğiz: ‘İyi daha iyinin düşmanı olurmuş.’ Hz. Peygamberin Peygamberliği, o döneminde beklenen bir şey. Bir Peygamber gelecek beklentisi o günkü Arap toplumunda ve Kureyş’te beklenen bir şey. Biliniyor ama her kabilenin büyüğü ‘Herhalde bana gelir’ diyor. Hiç beklenmedik bir şey oluyor: Cenabı Allah bir yetime Peygamberlik veriyor, onun adı Muhammedü’l-Emin. Ve kıskanılıyor…

Hz. Yusuf’un hikayesini hatırlayın. Hz. Yusuf en yakınları tarafından kıskanıldı, engellendi hatta kuyuya atıldı. Ama Allah’ın takdirinin önüne geçmek mümkün mü? Allah bir insana ve bir topluluğa bir şeref payesi giydirmeyi nasip etmişse onu hiç kimse engelleyemez. Ama kıskançlıklar olur. Bu kıskançlıklar da kıyamete kadar sürüp gidecektir.

Bize yakın kardeşlerimize yani ‘Allah, vatan, millet, devlet’ diyen insan kadrolarına; ‘Evet doğrudur, bunları yapacak olan onlardır, Millet Partisi topluluğuyla beraber olmak, birlikte çalışmak lazımdır’ demek ağır geliyor. Sıkıntı burada. Ama olsun, sabreden derviş çalışırsa eğer muradına ermiş…

 

NASRETTİN HOCA’NIN DEDİĞİ GİBİ ‘BİLENLER BİLMEYENLERE ANLATSIN’

… Siz zaten söyleyeceklerimi biliyorsunuz. Nasrettin Hoca’nın dediği gibi ‘bilenler bilmeyenlere anlatsın!’ Sizden ricam çalışmaları ihmal etmeyeceksiniz. Haftada bir mutlaka kültür çalışmalarını yapacaksınız. Haftada bir toplanacaksınız… Görevimizi, eylemimizi sürdüreceğiz. Eylemden kesilmek, küsmek olmaz…

‘Bilenler bilmeyenlere anlatsın’. Çok bilmek iyi bir şey ama eylem de o kadar önemli.

Bütün arkadaşlardan ricamız, isteğimiz şu olmalı: ‘Kardeşim hoş geldin, sefalar getirdin, kaç kişiyle geldin? Birini getir, iki olur, iki üç olur, beş olur, çoğal. Çoğalma böylesine organik olmalıdır…

 

BİZ ATEŞE GİRMİŞ SEMENDERLERİZ

Size adamlar ne diyor? ‘Bunlar isimleri kaybolur ama birdenbire yine ortaya çıkarlar’. Biz ateşe girmiş semenderleriz, yani ateş bizi yakamaz, ateş bizi güçlendirir. Mağlubiyetler, sıkıntılar, kayıplar bizi daha çok güçlendirir. Çünkü veren Allah’tır.

Hz. Peygamber ,‘Ey Allah’ım şu iki Ömer’den birisi ile bu dini güçlendir.’ diye dua ediyor.

Evet Değerli Arkadaşlarım! Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah gayretinizi arttırsın, Allah muvaffak etsin. Hanımlardan ricam: Sizin günleriniz var ya altın günü, Bayrak günü yapın, çağırın konuyu komşuyu.

Allah gayretinizi arttırsın, Allah muvaffak etsin, hayırlı çalışmalar diliyorum, Allah’a emanet olun.

MP-Kurultay-10 MP-Kurultay-10-14  MP-Kurultay-10-12 MP-Kurultay-10-11 MP-Kurultay-10-10 MP-Kurultay-10-9 MP-Kurultay-10-8 MP-Kurultay-10-7 MP-Kurultay-10-6 MP-Kurultay-10-5 MP-Kurultay-10-4 MP-Kurultay-10-3

0 3392

BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE!

 

“4LÜ KOLTUK İTTİFAKINI” DA
“MHP-AKP İTTİFAKINI” DA
DESTEKLEMİYORUZ!

 

Millet Partisi, Adaleti Sağlamak İçin Hukuka Başvurdu!

Millet Partisi, “Millet İttifakı” ibaresinin kullanılmaması için haklı gerekçelerle hukuki süreç başlattı. Başlatılan sürecin amacı, hiçbir parti, grup veya ittifakın faaliyetine engel olmak ya da birilerinin menfaatine hamle yapmak değildir! Bizim tarafımız bellidir. Biz haktan yanayız! Türk Milleti’nden yanayız! Hukukun üstünlüğünden yanayız! Adalet bir gün hepimize lazım. Adaleti eğip bükmenin bedelini herkes gördü!

 

Millet Partisi sadece Türk Milleti’ne bağlıdır. Kökü, Vatikan’da olanlarla, Moskova’dan emir alanlarla, Washington’a bakıp Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanları ile, İngilizlerle işbirliği yapanlarla ilişkisi yoktur. Din istismarcılarına da din düşmanlarına da yakın değildir! Millet Partisi, siyasetin bir hukuk, ahlak ve erdem meselesi olduğuna inananların partisidir. Millet Partisi, sonu ne olursa olsun haktan yanadır.

 

Herkes ve Her Kurum Yasalara Uymalı

Malum olduğu üzere 24 Haziran 2018’de bir erken seçime gidiyoruz. Tek başına iktidarda olan malum parti menfaatine olduğu için. Sadece milletin emaneti koltukları işgal etmek için. Ülke menfaatleri uyarınca olmadığı aşikar olan kararla seçimler durup dururken erkene çekildi. 3 kasım 2019’da yapılacağı açıklanan ve yasalaşan seçim tarihi, 18 ay erkene çekildi. Kişisel çıkarlar için, kapkaç, baskın ve gayri meşru erken seçim kararı alınıyor.

Bu seçime antidemokratik olarak sadece iki grubun söz hakkı almasına izin verildi. Bildiğiniz gibi iki ittifak var: ‘Cumhur İttifakı’ ve ‘Millet İttifakı’. Millet Partisi, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurarak 4 partinin -CHP, SP, İP ve DP- oluşturduğu ittifakın adını ‘Millet İttifakı’ koymasına itirazda bulundu. Çünkü yasal, ahlaki ve mantıki olarak partimizin ismi başka bir grup, ittifak ve parti tarafından kullanılması mümkün değildir. Bu ismin kullanılmaya çalışılması bile ayrı bir garabettir. Siyasi Partiler Yasası’nın “kullanılamayacak parti adları ve işaretler” başlıklı 96. Maddesi bunu açık şekilde düzenlemiştir. YSK’nin ittifaklarla ilgili 26 Nisan tarihli kararında da; Siyasi Partiler Kanunu’na göre kullanılamayacak unvanlar ittifak adının belirlenmesinde de kullanılamayacağı açıkça belirtilmiştir. Millet Partisi, yeni bir suç işlenmesine engel olmuştur.

 

Tüm Siyasi Parti ve Gruplara Açık İhtar!

Koltuk kapma meraklısı, kulis meraklısı, makam ve mevki tapıcısı politikanın demagogları ve onların gereksiz polemikleri ile Millet Partisi’nin ilgisi yoktur. Biz sadece hak için, vatan için al sancak için konuşur edebiyle ve son nefesimize kadar mücadele ederiz. Bu süreçte Millet Partisi’ne leke sürmek isteyen gafillerin sözlerinin hesabı ise ayrıca yüce Türk mahkemelerinde sorulacaktır.

Millet Partisi’nin siyasi süreçlere alet edilen mahkeme kararları neticesinde hukuka aykırı olarak kapatılan il teşkilatları sebebiyle seçim sürecinin dışında tutuldu. Birilerinin menfaatine uymadığı için. Çünkü sureti haktan gözükenler için en büyük tehlike Millet Partisi’dir. Sloganlarını, talebelerini çalarak hükümet kuranlar halkı kandırıp, yalan söyleyip oy toplasalar da muktedir olamazlar. Millî kavramları hoyratça ve fütursuzca istismar edenler bilsin ki makam, mevki, para için değil sadece millet için ömrünü adayanların teşkilatıdır.

 

Adil Bir Seçim mi İsteniyor!

Adil ve demokratik bir seçim mi isteniyor! Hodri meydan! Herkes işgal ettiği devlet makamını terk etsin! Hiç kimse devlet forsunu, araçlarını kullanmasın! Taşıdığı üniformayı çıkarsın! Birilerini kayıran, milletin iradesine mani olan barajlar kaldırılsın! Bugüne kadar yapılan tüm devlet yardımları geri alınıp hazineye aktarılsın! Bir daha seçim yardımı adı altında devlet soyulmasın! Devlet makamlarının korkutma gücü kullanılmasın! Televizyonlarda herkese eşit yer ayrılsın! Adil bir seçime gidelim! Aksi türlüsü mü?.. Ne seçimi? Diktatörlerin oyuncağı ve dikta yönetimlerinin rakam ve istatistiklerle kendilerini tatmin eğlencesine adil seçim mi denir!

İnsanlar kendini kandırır. Her gerçek bir gün aşikar olur. Hak yerini bulur! Büyük Türk Milleti yeniden istiklâle kavuşur, millî hakimiyetini tesis eder. Unutmamak lazım her zulmün sonu vardır! Her zalim dikta bir gün tarih olur, zalimlerden de zulmün hesabı sorulur.

Kimse kendini kandırmasın! 24 Haziran 2018’de yapılan seçim değil! Körlerin sağırların birbirini ağırladığı kurgulanmış, milletin iradesini ipotek altına alan, korkutma ve baskı rejiminin tehditle halka cebren ikrar ettirilmesi teşebbüsüdür!

Bu millet her oyunu alt ettiği gibi, sureti haktan gözüken kösemen oyunlarını da yerle yeksan edecektir!

Yaşasın Büyük Türk Milleti!

8.5.2018

Millet Partisi Genel Başkanlığı

 

0 1381

24 Haziran’da Türkiye Seçimlere Gidiyor! Bu seçim kimin menfaati için oldubittiye getirildi? Milletin menfaatine mi?… Gün gibi ortada; iktidarı elinde tutan partinin bir tiyatrosudur bu. Görünen sondan kaçmak için! Ekonomi verileri ortada. Anlatılan tüm toz pembe yalanlara, medyanın yağcı yayınlarına rağmen ortada ciddi kriz var! İktidarı elinde tutanlar, kürsüden aksini söyleyenleri tehdit etse de mızrak çuvala sığmaz. Seçimin Türk Milleti’nin menfaatlerini korumak için yapılmadığı ortada!
Peki seçim nelerin üstünü örtmek için!

Milli Kavramlarla Her Anlatılan Doğru mudur, Demokratik ve Gerekli Bir Seçime mi Gidiyoruz?

Seçime gidiyoruz. Tıpkı, Türkiye’nin gördüğü en büyük baskı rejiminin göreve geldiği zamanki gibi, oldu bitti ile. 16 yıllık süreç, aksi ne kadar klasik ve sosyal medyada pompalansa da,  iktidarın zulümleri, gafletleri, kandırılışları ve devletin içinin oyulması ile dolu. Anlatılan yalanlara herkes gibi inanmayıp sorgulayan, hür düşünceye inanan her millet evladı bunu görecektir. Yeter ki bir sorulsun; “Medyada anlatılan her şey doğru mu?”, “İktidar doğru mu söylüyor?”

Anlatılanlar her zaman doğru değildir. Tek mutlak Allah kelamıdır. Gerisi mi? Sorgulanır. Kur’an’ın, sünnetin, bilimin, törenin, aklın, merhametin mihenk taşına vurulur. Söylenen her söz için, görülen her eylem için insan zihninde bir mahkeme kurulmalı! Söylenenler doğru mu!

Şapkadan Çıkan Tavşanlar; Yeni, Süslü Partiler ve İktidarın Seçim Rüşvetleri..

Yüce devletimizin itibardan düşürülmemiş, satılmamış, peşkeş çekilmemiş hiçbir  kurumunun bırakılmadığı bu keyfi hükmediş çılgınlığı, kompleksli zulüm de yine MHP’nin başına nasıl geldiği tartışmalı Bahçeli sayesinde başlamıştı. Sorulunca diyor ya “Erdoğan seçime girmeyecek dediler” diye.

Birileri, iktidarı elinde tutan yöneticilerin kulağına ne yalan üflüyor, ne söylüyor bilinmez ama böyleleri daima kullanılıp kenara atılır. 2002 seçimlerinde birileri başbakan yardımcılarına ne vaatte bulundu ise seçime bir kürsü meydan okuması ile apar topar gittik. Ve  millet iradesinin tecellisini engelleyen “seçim” diye yutturulan kurgulanmış, tiyatro sergilenmişti.

Bugünlerde yeni yeni partiler kuruluyor. Parti kurulmasına diyecek bir şey yok. Ancak bilmek gerek, akletmek ve sorgulamak gerek; kim kurduruyor bu partileri. Amaçları ne! İktidarda olanlar, kendilerinin izlediği yolu izleyip, hile yapanları pek sevmiyor. Bir bakalım; 2001 yılında şapkadan çıkan, çıkarılan bir parti nasıl oldu da iktidarı zaptetti…

Partiler Nasıl Kurduruluyor,
Halk Nasıl Tuzağa düşürülüyor?

AKP isimli partinin peydah olma hikayesini bir hatırlatmak gerek… İnsan beyni unutup gider gerçekleri. AKP isimli yapı rahmetli Erbakan’ın Meclis’teki partisinin iğfal edilmesiyle kuruldu! Hani şu günlerde birileri politik demagogların meslekleri gereği o partiden bu partiye geçmelerini eleştiriyor ya! AKP de böyle peydah oldu… “Hoca”larının emekleri ile seçilen vekilleri transfer edenler, kendilerine yenilikçi dedi. Ve Erdoğan’ın ABD ziyareti sonrasında hareketlenen grup AKP’yi bir çırpıda kurdu. Halkı istismar edecek her gruba olduğu gibi bu gruba da bir kahramanlık hikayesi gerekiyordu. Halkın millî ve manevi duygularını istismar etmek için. Milletin ızdırap içinde bırakıldığı o tiyatroyu hatırlayalım. Birileri; “Başörtüsü zulmü devam etmeli ki iktidar olalım” diyordu. Diğer tarafta mı; İslâm’ın adından bile korkan, müreffeh ve ileri bir hayatı Batı’nın sömürge uşaklığı zannedenlerin zulmü… Sonuç mu, “Alnı secdeye değenler” bunlardan daha iyidir.” yalanı ile halk kandırıldı. Şimdi de; şu anda iktidarda olanlardan daha kötü olamaz korkusu ile yılana sarılma telaşında yeni kurtarıcı arar olmuş aziz millet.

Bu süreç “seçim tiyatrosu”dur. Bu süreç, halkın hür iradesinin tecelli edeceği, hukuk devletinin gerekleri üzerine hazırlanmış, gerçek demokrasinin vaz geçilmezi adil ve özgür bir seçim değil, dayatma ve tehdittir. Birileri, halkı sürekli tehdit ederek baskı ile iktidarının daim olacağını sansa da insanlar ancak hürriyet ve huzur ortamında bir arada kalır.

Bu Seçimlere Sadece
“Önceden Belirlenmişler” Katılıyor

Millet Partisi’nin bu seçimlere girmesi engellendi. Yargıtay C. B.savcılığı, kurulan 49 il teşkilatından sadece 32 tanesini kaydetti. Keyfi olarak. İktidarın işine öyle geldiği için. Hukuk eğilip büküldü. Bu seçimler bir aldatmacadır. Meşru, hukukî, demokratik, adil ve hür ortamda yapılmış değildir!

Biz ağlayıp sızlayacak değiliz. Susacak da değiliz! Hakkı söyleyip yeniden, yeniden ayağa kalkacağız. Keyfi kanun koyucular, iktidarı ebediyen görevde sananlar bilsin ki esas mahkeme Türk Milleti adına karar verecek mahkemelerdir. Türk adalet sistemi içinde kimseden korkmadan Türk Milleti adına hüküm verecek kadar yürekli, onurlu hâkimlerin hâlâ olduğuna inanıyoruz! Hukuki mücadelemiz, milletin yeniden teşkilatlanması ile at başı seyredecek. Ve sonunda Millet’in ve Millet Partisi’nin çalınan hakkını geri alacağız! Yüce makamlarının işgalcilerinden yaptıkları zulmün hesabını Millet adına soracağız!

Teşkilatlanma çalışmalarında durmadan Büyük Türk Milleti’ne gidiyoruz! Şimdi görev vaktidir! Yalanlara inanmayan, gerçek ve millî teşkilatını bekleyenlerle buluşmak üzere…

Yakında Samsun’da buluşacağız!

Zafer Hakk’ın ve Hakk’a inananlarındır!

0 1370

Bildiğiniz üzere Türkiye erken seçime gidiyor. Yangından mal kaçırırcasına. Bilmediğimiz ve belki de onlarca yıl boyunca aslını öğrenemeyeceğimiz pazarlıkların sonucu 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak bir seçim kurgulandı.

Kim, hangi kurgulanmış argümanla aksini iddia ederse etsin, Türkiye ‘millî iktidar’a ancak ehil ve sadece Türk Milleti’ne bağlı teşkilat ile ulaşabilir. Büyük Türk Milleti dışında bağlı olduğu herhangi bir efendisi olan millî olamaz. Hesabını veremeyeceği paraları savurarak satın aldığı demagoglar güruhunu sureti haktan göstermek hiçbir grubu millîleştirmez. Kutsallarımızın istismarcıları da millî değildir!

 Bizler Büyük Türk Milleti’nin ölüm uykularından uyanıp, asli vazifesinin başına dönmesi için mücadele etmekle mükellefiz. Zafer ancak Allah’ındır. Duamız ve tüm mücadelemiz ancak millî iktidarı meşru yöntemler ile tesis etmek içindir. Türkiye ‘Muhteşem Türkiye’ olmak zorundadır. Ülkenin makus kaderinin değiştirilmesi ve ızdıraplarının son bulması bu ülkü ile mümkündür. Türkiye’nin hak ettiği muteber, müreffeh ve lider ülke haline gelmesi için yegâne çözüm olan ‘millî iktidar’ ancak Millet Partisi ile mümkündür!

Millet Partisi Teşkilatlanma Çalışmalarında Mücadele Eden Kahramanlar!

Son aylarda teşkilatımız büyük bir gayret ile teşkilatlanma çalışmaları yürüttü. Kapatılan, hile ile kapattırılan, kaydedilmeyen pek çok il ve ilçe teşkilatımız birkaç ay içinde yeniden kuruldu. Ancak keyfi şekilde yasa koyma, yasaları keyiflerince yorumlama adeti edinmiş olanlar millî iradeye engel olmak istiyor. 2018 yılı başı itibariyle kurulmuş olan 49 il teşkilatımız gayri meşru gerekçeler ileri sürülerek kayıt altına alınmadı. Büyük gayretlerle kurulan il ve ilçe teşkilatlarını Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı teşkilat kurucularının ikametgah adreslerini gerekçe göstererek sicile kaydetmedi. Millet Partisi’nin seçime girmesine mani olacak engeller oluşturuldu. Kaldı ki teşkilat kuruluşları esnasında YCB ve YSK’nın izin vermesi diye bir durum söz konusu değildir.

Millet Partisi’nin karşısına yüce devletimizin emanet edilmiş makamlarını işgal eden, iktidar partisinin ebediyen görevde olacağını sanan işgüzarlar dikildi. Tüm engellemelere rağmen Anadolu’da adım adım gezildi. Yılmadan, usanmadan yeniden yürekli dava adamları arandı mücadeleye sevk edildi. Kahraman teşkilatçıların mükafatı ise Allah katındadır! Onlar, sadece Hakk için, vatan için, al sancak için, istiklal için mücadele ettiler. Ortaya koyulan bu destansı gayret, kadim Türk tarihine altın harflerle yazılacaktır… Eminiz, bu millet bir gün bu fedakâr, cefakâr kahramanların isimlerini bilecektir. Bu gayret ne makam içindi ne de birileri alkışlasın diyeydi. Sadece ‘Dava’ için yüründü. Tarih şimdi bizlere Türk Milleti’ni yeni baştan teşkilatlama görevi vermiştir.

Millet Partisi Bu Seçimlerde Pusulada Yok! Millet Partisi 2018 Seçimlerine Katılmıyor

Tüm imkânlarını, vaktini, yeteneğini teşkilatlanma çalışmalarına adayan vatanperverlerin gayretine rağmen maalesef Millet Partisi 2018 seçimlerine katılmıyor. Tesadüfi olmadığı daha başından belli olan seçime gidiş tiyatrosu yeniden sergilendi. Bu tiyatronun milletimizin menfaatleri istikametinde seyrettiğini sanmak en kibar tabir ile saflıktır. Kimin karar verdiğini bilmediğimiz bir sürecin sonunda belirlenmiş birkaç partinin seçime sokulmasının önceden kararlaştırılması mazeret değildir. Devletin ve milletin tüm ekonomik kaynaklarının başına tünemiş partilerin devlet yardımı diye tüyü bitmedik yetimin hakkını yemekte olması, bizim seçime girmememizin mazereti olamaz.

Bu güruh elbette ki görevini yapacaktı ve yaptı. Bu kirli senaryo ile millete dayatılan hiçbir grubu, yapılanmayı, Millet Partisi’nin olmadığı pusulada muteber görmeyiz. “Şu partiye destek vermezsek bu parti güçlenir” yalanına inanmak da akıl kârı değildir!

Millet Partisi inanç fikir, karar ve eylem birliği içerisinde olan dava adamlarından müteşekkil dava partisidir. Alternatifi, benzeri, yedeği yoktur! Millet Partisi’nin alternatifinin olduğu düşünülemez.

Seçim sürecini değerlendirmek bahanesi ile birilerinin kurduğu, kurdurduğu gelip geçici proje ve hülle partilerinin, onların projelerinin anlatılmasının anlamı olmadığı gibi zararı vardır. Biz başkalarının projelerini değil millî stratejimiz uyarınca kendi projelerimiz için mücadele etmeliyiz. Birilerinin ya da gelip geçici gündemlerin bizi oyalamasına izin vermemeliyiz. Hiçbir Millet Partili, davaya dair olmayan sözleri konuşmaz. Millet Partisi’nin olduğu yerde, başka bir partiden, hareketten söz etmeyiz.

Yeniden Teşkilatlanıyoruz

Önümüzde ancak dava adamalarının kaldırabileceği, çetin imtihanlarla dolu bir süreç daha uzanıyor. Tazece bir başlangıç vaktidir… Dünyada ve Türkiye’de büyük değişimi hedefleyenlerin önce kendi içlerinde büyük değişimleri gerçekleştirecekleri bir süreç başlıyor. İnkılâp önce kendi içimizde başlıyor. Sayıların değil, davaya adanan insanların mücadelesinin konuşulacağı bir teşkilatlanma dönemi uzanıyor önümüzde.

Önce hayati başlangıç sorusunu sorma vaktidir. “Bu davayı kim anlar, davamı kime anlatmalıyım?” diye düşünüp Türkiye’nin 81 ilinde ve Türk illerindeki tanıdıklarımızın isimlerini yazma vakti. Teşkilatımızı bu teşkilatın mensubu olmaya layık olan kişiler ile baştan aşağı bir daha kurma vaktidir.

Millet Partisi hiç vakit kaybetmeden milletimizin sığınacağı güvenli liman haline getirilmelidir. İl merkezlerimizi, zihinlerimizi ve gönüllerimizi açık tutmamız gerekmektedir. Karşımıza çıkan bu üzücü durumdan ders alıp, ayağa kalıp, temizlenip yeniden yola koyulma günüdür. Teşkilatlanma çalışmalarının neden bu denli acil olduğu düşüncesinde olan kişilere sadece birkaç yıl önce yapılan
7 Haziran seçimlerindeki rezaleti hatırlatırız. İktidarı elinde bulunduran parti istediği sonuçları alamadığı için yeniden seçim kurguladı. Kimin ne zaman seçim yapmak istediği belli olmayan şartlarda zafer isteniyorsa daima dinç ve zinde olunmalıdır. Bundan sonra hazır olacağız ve hiçbir baskına hazırlıksız yakalanmayacağız.

Tekrar hatırlatmakta fayda görürüz ki; 24 Haziran seçimlerinde Millet Davası mensuplarının altına oy basacağı bir parti yoktur. Aday diye önümüze sunulanların hiçbirisine ne destek ne de oy vermemiz söz konusudur. Çünkü Millet Partisi’nin alternatifi yoktur! Bu kapkaç ve dayatma seçim ahlaki, vicdani, meşru değildir. Türk Milleti’nin menfaatleri bir kenara bırakılmış, hukuk kuralları eğilip bükülmüş, birkaç partinin ve birkaç kişinin menfaati gözetilerek yasal hale getirilmiş bir oldu bittidir, dayatmadır.

Yakında teşkilatlanma çalışma toplantılarında görüşmek üzere. Güzel haberlerinizi ve davetlerini bekliyoruz…

Allah bu aziz milletin davası için mücadele edenlerin yardımcısı olsun!

Selâm olsun, başına gelen felaketleri ders bilip şükredenlere,
hakkta sabredip hakkı, sabrı ve mücadeleyi tavsiye edenlere!

Selâm olsun, insanlardan değil Türk Milleti’ne ve Hakka hesap vermekten korkanlara!

Selâm olsun yolundan dönmeyenlere!

Teşkilatlanma Üst Kurulu

0 1217

Tezahüratlarla yıkılan, “Liderimiz Edibâli” sesleri ile çınlayan “Arı Sineması”da, büyük bir tevazu ile yürüyen genç yiğidin adı Aykut Edibâli’dir. Yeni bir çağın müjdesini vermek için kürsüye ağır ağır yürür, asra ve yenilgilere meydan okurcasına. Hakk için batıla meydan okuyuşun en gür sesi yükselecek birazdan salonda… Yıl 1978, altın harflerle kazınacak o günde tarihin yazacağı bir konuşma başlar, yeni bir çağ açılır…

O büyük lider, asrın büyük âlimi kürsüye çıkınca nefesler kesilir. Sükun eder yeryüzü…

“Kardeşlerim” der… Ne ‘üyeler’ der, ne de ‘arkadaş’…. ‘Müminler ancak kardeştir’ emrine uyar Koca Türk… “Lideriniz de belli, mürşidiniz de belli. Ben sizin mütevazi ağabeyinizim…” Hak davasının kıyamete kadar lideri Ahmedi Mahmudu Muhammed Mustafa’dır. Tüm dünya bunu bilsin. Biz, Muhammedül Emin’in ahir zaman ümmetiyiz. Bu davanın sahibi daima zafer kazanan ve mutlak galip olan Allah, lideri Hazreti Muhammed’dir. Mücadelecilerin imanı, heyecanı, aşkı ile yıkılır o salon. Dakikalarca susmaz Mücadeleciler. Aslında o günden sonra bir daha hiç susmadılar. Engellenmeye çalışıldılar, ihanete uğradılar ama susmadılar, yılmadılar, yorulmadılar. Liderlerini yalnız bırakmadılar. Sebat ettiler, Hakkı söyleyip sabrı tavsiye ettiler. Allah onları susturmasın. Onlar bu çağın umududur. Asrın sahabeleri derler onlara. Mücadeleciler ve liderleri Hakkı söyler… Hakkı savunur.

Bir Mücadeleci yıllar sonra konuşurken, “Yüreğimizdeki coşkuyu dindirmek için alkışlamak yetmiyordu, günlerce avuçlarımın sızısı dinmedi. Heyecandan bayılanları gördüm o salonda. Sanki yeryüzünün kalbi orada atıyordu.” diyordu…

“Görmüyor musunuz, önde Peygamber yürüyor. Ben nasıl olur da at sırtında sefer ederim.” diyen atasının izinden inkılaba yürür Edibâli. O, görürmüşçesine, yarın hesap verecek şekilde yaşayanlardandır. Bu satırları yazan kul şahittir. Onun öğrencileri, “kardeşleri” şahittir, zaman şahittir. Edibâli Hakk’a adadı ömrünü…

Yüzbinlerin ağabeyi olmak fedakarlık ister. Onu yarı yolda bırakıp gidenler hakkında dahi asla kötü konuşturtmaz. Daima tövbe etmeyi ve emanete ihanet etmemeyi tavsiye eder. Her birimiz hesap vereceğiz der.

Edibâli, yıllar sonra emek verip büyütüp yetiştirdiği kardeşlerini kandırıp çalanlara, davaya zarar verip emanete hıyanet edenlere kürsüden; “Bağrımı Karacaahmet Mezarlığına çevirdiniz. Ama vallahi ve billahi dönmeyeceğim. Vakit tazece ‘Bismillah’ deme vaktidir.” diye haykırır. Dinleyenlerin dizleri üstüne çöküp hıçkırıklarla ağladığını gördü bu gözler. Vazgeçmiyordu Edibâli. Yeniden meydan okuyordu kürsüden, köhne asrın maddeye, makama, güce tapan çürümüş evlatlarına, sömürücülere uyup davadan cayanlara, davanın zaferi gecikince insanları iğdiş edenlere. Edibâli yolundan sapmadı, o koca çınarın gölgesinde büyüyen evladı şahittir! Arz ve Arş şahit olsun, Edibâli bir an yolundan sapmadı, Allah’ın izniyle sapmayacak!

Hani diyordu ya o; “Hiç kimse kalmasa yanımda, üniversitenin kapısına dikilirim ve davamı anlatırım, bir daha teşkilatı gençlerle kurarım.” Şimdi vakit, yeniden aşk ile ‘tazece bir besmele’ vaktidir. Vakit, derin bir nefes alıp, gür ses ile yemin etme vaktidir. Davaya, Hakk’a…

Bizler, yılmadan 60 yıl yürüyen ‘Dava Adamı’, ‘inkılâpçı’, ‘teşkilatçı’ Edibâli’nin öğrencileriyiz. Bize düşen, yeryüzünün neresinde, hangi şart altında olursa olsun, yüzümüzü Allah’ın davasına dönmektir.

İşte, önümüzde zalimlerin, emperyalistlerin talan ettiği, yıkılan Türk İslam şehirleri. İşte yerle bir edilen Halep, işte çalınan Kırım ve orada az ötede evlatları öldürülen Urumçi, esaret altındaki Kudüs, Rum’un Enosis kıskacındaki yeşil Kıbrıs…

Ülkemizde mi? Bu saydığımız iller Türk’ün ilidir, öncelikle bunu bilmeli. Türk’ün ili Edirne’den Kars’a uzanmaz. Allah’ın olan yeryüzünde adaletin ve hürriyetin emredilmesi gereken her yer Türkiye’ye bağlıdır. Türk’ün ezan okuduğu il ebediyen Türkiye’dir! Şu an elimizde kalan anayurt, Anadolu’da ise sahte bir lale devrinde borç batağına saplanmış ama sefa sürdürülen, en kutsalları istismar edilen bir dönemden geçiyoruz. Konuşmaktan bile korkulan, adaletin askıya alındığı, kimsenin konuşmaya cesaret edemediği baskı ve zulüm yılları. Görev Mücadelecilerindir. Onlar sadece Allah’tan korkar. Onlar konuşur. Ne ilk baskı dönemidir bu, ne son olacak.

Artık Mücadeleciler taşıdıkları emanetin ne kadar büyük olduğunu hatırlamalı. Millî iktidarı kuracak Millet Partisi’nin ne kadar hızlı şekilde teşkilatlanması gerektiğini fark etmeli gerçek Mücadeleciler. Yeryüzü İslam Rönesansı ve Muhteşem Türkiye’yi bekler. Karanlığa gömülmüş, ne aradığını bilmeden, umutsuzca Rabbini arayan Batı medeniyeti, özüne dönmüş İslâm’a muhtaçtır. Türk İlleri, hürriyet ve istiklal için küllerinden doğarak yeniden inşa edilmiş Türk Medeniyetine muhtaçtır. Türk Milleti, bilse de bilmese de umudun naçiz bedeninde vücut bulduğu Edibâli’nin gür sesini bekler. Türk illeri gerçek liderini bekler.

İnsanlık, Türk Dünyası ve İslam Dünyası’na rehberlik edecek Muhteşem Türkiye Medeniyeti’nin kuruluşu ile huzura kavuşacaktır. Muhteşem Türkiye’yi ancak gerçek inanç, bilgi ve samimiyetle yoğrulan Bilge Lider Edibâli ve kadrosu kuracaktır.

Gerçek Mücadeleciler, bir dönem belirli yurtlarda kalanlar değildir. Büyük Türk Milleti’nin kadim davasının zaferine iman eden, her türlü zorluğu aşıp ahde vefa gösterenler ve al sancak için, yeryüzünde Hakk’ın şanını yaymak için, kaybedilen vatan topraklarının istiklali için, millî iktidarı kurmak için cehd edenler, uzaktan yakından Hakk’ın davetini ilk defa duyduğunda koşup gelen Türk Milleti’nin şerefli evlatları gerçek Mücadelecilerdir. Mücadele ne eskilerindir ne yenilerin. Mücadele bâkidir.

Biz şahidiz, Edibâli ve onu yalnız bırakmayan ‘kardeşleri’ hakkı savunurlar. Onlar, ömürlerini davaya adadılar.

Selam olsun, davasına ömrünü veren cefakar, çileli kahramanlara, davaya dün katılıp ‘Kalu Bela’dan bilenlere, ömrünü vakfetmeye yemin edenlere…

0 629

Bir zamanlar, millî değerlere bağlı, inancının gereği gibi yaşamak isteyen insanlar, özel şirketlerin kurduğu televizyon kanallarının yayınını çok fazla eleştirmişti, haklı olarak…

İnsan aklını bile hayrete düşürecek yalanların, insan aklıyla dalga geçen yayınlarda kurgulanan programların gerçek gibi anlatılmasına isyan etmemek elde değildi o zamanlar. Ama Türk Milleti hiçbir zaman günümüzdeki kadar büyük yalanların içerisinde yaşatılmadı. En kutsalları istismar edilerek bu kadar aldatılmadı.

Bir şehrin öteki ucundan koşup gelen ve Hakk’ı haykıranların nasibinde belki taşlanmak vardır, olsun. En yüce şereftir bu. Toplulukların içinde Hakk’ı ve adaleti tavsiye eden bir zümre olduğu müddetçe yeniden diriliş için umut vardır. Biliriz… Artık, toz pembe bir hayal dünyasından, bir ölüm uykusundan uyanma vaktidir.

“Gör Milletim!”, sana gerçek diye sunulan bu yalanları. Uyan, bak şu ülkene, önyargısızca bir düşün, ya yalan söylüyorsa en çok güvendiklerin.

Düşün, ya “Osmanlı’yı yeniden kuruyoruz” diye televizyonlarda Ertuğrul Gazi’nin cihadını boş zaman eğlencesine, propaganda oyuncağına çevirme cüretini gösterenler, gerçekte Süleyman Şah’ın mezarına bile sahip çıkamayan, ardına bakmadan kaçıranlarsa. Süleyman Şah’ın kemikleri kabri yakılıp yıkılsa sızlamazdı. O, Hakk’ın neferiydi. Korkaklık onun mirasına ihanettir. O, ne ölümden korkardı, ne de düşmandan. Ya kıraatine meftun olduğun, “bizim oğlan da heybetli” diye gururlandığın adam Siyonist emperyalizmin uşaklarının kurguladığı, Türk İslâm coğrafyasını talan eden, kan gölüne çeviren Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı olmak hesabı ile Türk Milleti’nden af ve özür dilemesi gerekmez mi? Aziz millet evladı, Hakka inan, O’na bağlan ve kim hakkı söylüyorsa ona inan. Biz, bizden olan ehil emir sahiplerini görevde görmek isteriz.

Sadece Allah’ın sözü tartılmaz. Yalan söylüyor, “liderimiz hatasız, o yanılmaz, yenilmez” diyenler, -haşa!- yanılmaz olan bir tek Allah’tır.  Kalabalıklardan korkma, zalimden korkma, gerçeği söyle. Söyleyemiyor musun? Özgür değil misin kendi vatanımızda. Hakkı söyleyemez miyiz? Sadece bir olan Allah’ın iradesinin önünde eğilmeye hakkıyla hürriyet deriz biz. Rabbimizden başka hiçbir iradeyi koşulsuz tanımamayız. Tüm dünya dikilse de karşımıza, dönmeyiz. Biz, sadece hesap gününden çekiniriz. Biz hürriyet isteriz.

İnsanlar korkutuldu, sindirildi… Kimin hapse girdiği belli değil, hapse girenlerden suçunu bilen yok. Kimin hapisten ne zaman çıkıp yeniden servet ve makam sahibi kılındığı belli değil. Adalet midir bugün uygulanan… Biz, adil olanların iktidarını isteriz.

Adalet, iktidarın görüşlerini uygun bulmadığı kişilerin infaz edilmesine yarayan bir sistem midir? Yeryüzünde adaletle hükmedilmesini sağlayan Büyük Türk Milleti adına adaleti tesis eden âlimler teşkilatının hali nedir… “Türkiye’de hâkimler var!” dedirten millete ne oldu? İstanbul’u feth eden, Sultan Mehmet Han’ı bile yargılayan, “Bir tuğ ağır basar” diye kralları dize getirenlere bile gereğinden fazla unvan vermeyen yöneticilerin ülkesi bugünleri hak etmiyor. Dürüst bir yönetim isteriz.

Adaleti terk eden milletlerin haline bir bakmak gerek. İnşa edilen onlarca yeni hapishane mi adaleti sağlayacak, yoksa devasa adalet sarayları mı? Adaleti, adil ve tarafsız mahkemeler sağlayabilir ancak. Galeyana gelmiş, kışkırtılıp korkutulmuş kalabalıkların ateşi sönsün diye insanların infaz edilmesinin bedeli yeni kavgalar olabilir ancak. Milleti bir arada tutan mutabakatı ancak adaletle sağlayabiliriz. Düşmanını da, hakanını da adaletle yargıladığı için, adil olduğu için bu millet dünyayı yönetti bir zamanlar. Öyle adaletli bir yönetim gerek ki; sadece suçluları değil masumları da yakan “fitne ateşini”, millet evlatlarının kendisi gibi düşünmeyen kardeşlerine duyduğu kini söndürsün. Dosta olduğu gibi düşmana bile adaletle hükmetmek gerek yeniden. Bugün adil bir yönetim mi görevde, düşünüp karar ver. Biz adalet isteriz.

İktidarı ele geçirip, iktidarda iken yolsuzluklara, zulümlere imza atanlar, iktidara mahkumdur. Kaybetmemek için her şeyi yaparlar. Bağımsızlığı kaybettirilen, eğilip bükülen sahte adalet, sadece yönetimdekiler gibi düşünmeyenleri cezalandırmak, iktidarı ele geçirenlerin yolsuzluklarını aklamak için de kullanır maalesef. Her birimiz hesap vereceğiz, bilmek gerek ki bu dünyadaki hesap çok daha kolay. Hesap veren, dürüst yönetim isteriz.

Rızkını Allah’tan bekleyen ve alnının teriyle çalışan sebatkâr, hamd etmesini bilen Büyük Türk Milletine ne oldu! Ne zaman el açar oldu? İktidarını korumak için, millete bankamatiklerden rüşvet dağıtmak, kömür dağıtmak mıdır sosyal devlet anlayışının gereği. Düşün millet evladı, hak edilmeyen lokma yenmez, haramdır! Karşılıksız para almaya alışanın ‘koşulsuz emir’ de almaya alışacağını bilmez misin? Bu devlet, iktidarın geçici olarak emanet edildiği kişilerin mülkü değildir. Hakk’a tapan Aziz Millet unuttu mu, mülkün kime ait olduğunu!

Yollar ve köprüler yapılıyor diye övünmek ne büyük densizlik! Milli Mücadele destanının yazılmaması karşılığında da rüşvet teklif etmişti şu ‘medeni’ Batı. Her rüzgarda Allah diyen “ay-yıldız” dalgalanmasaydı, Ezanı Muhammedi sussaydı, İngilizler çok da güzel yollar köprüler yapardı! Mandacıların adeti imiş “Frengin inşa edeceği demir yollarını anlatıp durmak”. “Yunan galip gelseydi” diyen planlı meczupların akıl hocalığının dalaleti, belki de kudret zehirlenmesinin hezeyanıdır altyapı çalışmalarını milletin başına kakmak. Makamları emanet alanlar, millete hizmet etmek zorundadır… Bu hizmetler yapılmak zorundadır, yapılmazsa hesap sorulur. Tabii bu hizmetleri kimin, hangi haksız bedelle inşa ettiği de sorulmalı…

Hani yıllar önce, tepeden inme yönetim kurgularından biri olan bir politikacı, istismar yolunun öncüsü de övünürmüş, milletin  geleceğini ipotek altına alarak devleti onlarca yıl borçlandırarak çektiği kredilerle yandaşlarına yaptırdığı köprüleri ve yolları ile… Bilge Lider Edibâli, tokat gibi bir cevap vermişti, “Köprüleriniz yollarınız, seçim zaferleriniz sizin olsun. Bu milletin kaybettirilen umudunu, gençliğini geri verin.” diye.

Yalanlarla ve sanrılarla kurgulanan nevrotik bir dünyada sahte galipler olabilir. Olsunlar, boştur. Tarihin pek çok diliminde diktatörler, zalimler görmüştür insanlık. Her zalim çöker, her zulüm sonunda kaybolur. Bu Hakk ve batıl savaşının doğası gereğidir. Biz, bu yangının kendiliğinden sönmesini beklemeyeceğiz. Galip olan Hakk’tır. Hakk’ın davası asla sahipsiz kalmayacaktır.

Bil millet evladı, yalanlarla inşa edilen sahte gündemlerin dünyası, gerçek dünyayı görmeni engelliyor.  Aldatmacaların sahnesini yıkıp atınca zihninde göreceğin dünya seni korkutmasın. Umutsuzluğa kapılma, hâlâ zafere inananlar var. Sen de onlara katıl. Bu dünyanın nizamını sadece Türk Milleti’nin köklerine bağlı kalanlar düzeltecek. Hakka dayanan hiçbir zafer yürüyüşü kahir ekseriyetin coşkusuyla olmadı yine öyle olacak. Seni davet ettiğimiz bu yürüyüşte şan ve şöhret olmayacak. Bu çaba, toz pembe düşlerle uyutulan, ölüme sürüklenen millet evlatlarının ikazı içindir. Bilmelisin ki; hakaretlere, aşağılamalara, tehditlere göğüs gererek yürüyeceğiz.

Sonu mu… Zaferdir, Hakkın rızasıdır. Milletin bekasıdır. Uzundur bu yol. Ama inanırsan mutlaka ve mutlaka zafer senindir. Bizimdir, Milletimizindir.

Yaşasın Hürriyet! Yaşasın İstiklal!

0 1680

Başlıkta sorduğumuz soruya cevap verelim. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı olan, ilgili dernekler masası ile ilgili prosedürleri yerine getiren 100’e yakın yapılanma var. Bunların hangilerini kimin kurduğunun çözümlemesini yapabilecek kadar yerimiz de, böyle bir çabaya gerek de yok. Çünkü bu partilerin çoğunun ne zaman faaliyetlerini durduracağını şu anda yönetimlerinde bulunanlar bile bilmiyor. Bu yazımızdaki amacımız Türkiye’deki partilerin tümünün değerlendirmesini yapmak da değil.

Ülkenin gündemine gelen ya da getirilen partilerin doğuş ve batış seyirlerini bir düşündüğümüzde görürüz ki, bu partiler birer davaya hizmet etmekten çok uzaktırlar. Belirli projeler uyarınca maksatlı olarak kurdurulmaktadır. Daha dün, 1980’lerde, “keyfi politika” uygulamalarıyla kendisi gibi düşünmeyenlere zulmeden partinin adı bile hatırlanmaz oldu. Maalesef ülkemizde kaynağı belli olmayan maddi imkan ve iktidar yolunu açacak “rüzgârı” ardına almak, politikacıların bekleyip durduğu bir olaydır.

Partileri Ayakta Tutan Nedir?

Siyasi yapılanmaları ayakta tutan üç ana unsurdan bahsedebiliriz. “Fikir, Kadro, Maddi Güç.”

Yukarıda bahsettiğimiz kurulan, kurdurulan politik yapıları birer “dava partisi” olarak tanımlamanın mümkün olmayacağı kesindir. Bu yapılar, kökü ülkemizin dışında olan fikirlere hizmet etmek için kurulan yapılardır, maddi kaynaklarını ise aynı uluslararası çıkar gruplarına hizmet etmenin bir karşılığı olarak alırlar. Kadrolarından söz etmek ise mümkün değildir. Önde gözüken simaların kimi bir gün A partisindeyken, partisi için canını vereceğini söylerken, bir başka gün diğer partiye geçen demagoglardır. Demagoglar, önceki sayılarımızda da bahsettiğimiz üzere dün “ak” dediğine “kara” demeyi meslek edinen çok yüzlü, geçimini bu çok yüzlülükle sağlayan profesyonellerdir. Bunların meselesi sadece makamdır, paradır. Bu demagoglar, dünyaya tapıcılığın yüz karası birer örneği olarak asırlardır “politika” sahnelerinde gezinirler.

Davaya Adanan Ömürler…

Bizim için ise, bu ülkede gerçek mânâda bir tek parti var. Biz bu batılın emperyalist uşaklarının talanına uğrayarak kana bulanan dünyanın düzeninin değişeceğine inanıyoruz. Biz inkılâba inananlardanız. Yeryüzünün Hakk namına, Hakk için yeniden düzenleneceğine inananlardanız. Bu aziz ve gazi Millet’in üzerine, güneşin yeniden doğacağına inananlardanız. Umudunu hiç kaybetmeyenlerdeniz. Ve size Hakk’a adanan ömürlerin destanını anlatacağız. Bahsedeceğimiz partinin ‘Siyasi Partiler Kanunu’na tabi olması dışında, başka partilerin hiç birisi ile uzaktan yakından, en ufak bir alakası yoktur! Biz, bu dünyada bir ‘davası’ olan, Hakk davaya adanmış teşkilatın içerisinde ömrünü geçiren Yeniden Millî Mücadelecileriz. Biz, kökleri sadece Büyük Türk Milleti’ne bağlı olanlarız.

Ömrünü davasına adayan, davası dışında konuştuğu ve düşündüğü bir şeyi olmayan insanlardan bahsediyoruz. Yarım asrı devirenler var bu ülkede. Onlar ve liderleri, ağabeyleri, genel başkanları Aykut Edibâli, en çok ihtiyaç duyulan anlarda bu ülkenin kaderini değiştirdiler. Bu büyük gayretlerinin karşılığında ne makam ve ne de mevki istediler. Bu satırları okuyorsanız ya o kahramanlardansınızdır, ya o büyük dava adamlarından birisinin yakınısınızdır ya da büyük davanın yeniden şahlanışını ciltlerin arasında arayanlardansınız. Selam olsun size, Edibâli’yi ve onun vefakar, çileli, kahraman kardeşleriyle birlikte yürüme şerefine erişen millet dostlarına…

Biz, liderimizi bir ağabey biliriz. Pek çoğumuzu çocuk yaşta alıp yetiştiren bir öğretmen biliriz. Bu ülkeye gelmiş en büyük bilim ve akıl adamlarından birisi olarak tanır ve onunla omuz omuza yürürüz. “Kul olma, insan olabilme ve liderler lideri Peygamberin kutlu davasında ömrünü tereddütsüz vakfeden onurlu bir dava adamı olma şerefi” onundur.

Siz de umudunuzu asla kaybetmeyiniz. Bu satırları okuyan aziz millet evlâdı! Yalnız değilsiniz! Siz, büyük Türk Milleti’nin evladısınız.  Siz de bizimle beraber yürüyün, aziz millet evladı. Liderimiz Edibâli ve onun âlim öğrencileri sizi bekliyor. Gelin, “Muhteşem Türkiye”yi beraber kuralım. Yeryüzüne Hakkın adını yayalım. İslam dünyasını yeniden inşa edelim. Türk dünyasını hür kılalım.

Büyük ve kadim davayı yaymak, dünyada zulümden eser kalmayıncaya kadar mücadele etmek hedefi ile yeryüzünü şereflendiren Hazreti Peygamberin inkılâbında, davayı üstün kılmak için hangi metodu kullandığını hatırlamak, bir inkılâbçıya izlenecek en doğru yolu gösterecektir. O’na Mekke’de davaya çağrılarını durdurması karşılığında “Mekke krallığı” teklifini elinin tersiyle itmesi dikkatle incelenmelidir. Kirli pazarlıklar ile elde edilebilecek bir iktidar değil, inkılâp ruhunu yaşayan ve davanın amacını idrak eden bir toplumun gelişimi sağlanmadan, tepeden inme bir yönetim değişikliğinin davaya hizmet ile alakası olamaz.

Söylediklerimizin ve inkılâbın gerçek olabilmesi için meşru, meri yoldan millî iktidarın kurulması gerekmektedir. İktidarı meşru olarak, gayri resmi güç kullanımına gitmeden, devletin içine sızmaya çalışmadan, demagoji yapmadan, uluslararası güçlerle danışıklı çalışmayan siyasi partiler değiştirir…

Bu batıl düzeni; lideriyle, programıyla, metoduyla, teşkilatıyla gerçek anlamıyla millî, cihanşumul ülküsü olan bir siyasi parti değiştirir. Millî inkılâbı gerçekleştirebilecek, millî iktidarı kurabilecek tek parti Millet Partisi’dir.

Adalet isteyenler, “hürriyet” diye yüreği yananlar, “ya istiklal ya ölüm” diye hâlâ diri olanlar, Büyük Türk Milleti’nin egemenliğine hasret olanlar, Cumhuriyet’ten yana olanlar, gerçek demokrasi sevdalıları, ülkücüler, vatanseverler, milliyetçiler için Millet Partisi çatısında toplanma vaktidir…

0 507

Yeni Bir Operasyon Başlıyor,
Allah Mehmetçik’i Korusun!

Amerika’nın desteklediği, koruyup kolladığı PYD isimli çapulcu yapılanmasından hesap sormak için Türk Milleti’nin hükümranlık sahasında bulunan “Afrin” şehrimize yeni ve büyük bir askeri operasyonun eşiğindeyiz. Maalesef bu operasyon için günlerdir Rusya’nın Suriye hava sahasını Türkiye’ye açmasını bekliyoruz. ABD’nin kurmayı düşündüğü “Sınır Güvenlik Ordusu” ismini verdikleri, sonradan isminin değiştirilip Türk kamuoyunda tepki çekmeyecek bir isim bulunması sayesinde ABD ile bir kriz daha kaydedilmiş oldu.

Terör Örgütü Ne Demek,
Bu Örgütleri Kim Kuruyor?

Bu garip, vahim haberler silsilesini irdelemeden önce meselenin kökenine inmemiz gerekir. İsmi ister PYD, PKK, ASALA, DAEŞ olsun, isterse de yeni oluşturulan ismini bile öğrenmek istemediğimiz başka bir besili çapulcu ve eşkıya topluluğu olsun, bunların tamamı teröristtir. Terör belası, bu topraklarda ne ilktir ne de sondur.

“Devlet” adı verilen yapılanma modeli ilk defa insanlık tarihinde görüldüğünden beri düzene dahil olmak istemeyen başı bozuk oluşumların varlığı inkâr edilemez. Bu oluşumlar kimi zaman sistem dışında kalan zararsız unsurlar olarak yaşar. Kimi zaman da oluşturulan devlet sisteminin varlığını ve devlet mekanizmasının hayatını sürdürmesi sayesinde huzur içinde yaşayan insanların canlarını tehdit eden sistem karşıtı yapılar olarak devletin etkisizleştirilmesi için güç kullanır.

Güç kullanımına karar veren düzen dışı yapılanmalar, düzensiz bir yapınınki ile kıyaslanamayacak kadar büyük güce sahip olan devlet yapıları ile boy ölçüşmek için savaş stratejistleri tarafından “Gayrinizami Savaş” diye tanımlanan mücadele yöntemlerini kullanılır. Gayrinizami savaş taktiği güden yapılar kendi amaçları doğrultusunda insanları dehşete düşürecek, korku dalgalanması oluşturarak kendi isimlerini duyuracak olaylara imza atarlar. “Terör” eylemlerinin esas amacı da imza atılan meşum saldırılarla devletin güvenlik güçlerinin tamamını yok etmek, saldırıda bulunulan devletin tüm vatandaşlarını yok etmek değildir. “Terör” kelimesinin dilimizdeki karşılığı ‘dehşete düşürmek’tir. Terörist yapıların amacı da kelimenin anlamında saklıdır. Yani, terör eylemleri; devletin sağladığı düzene tabi olmayan, kirli ve karanlık emelleri olan çapulcuların halkı dehşete düşürerek kendi amaçlarının devlete kabul ettirilebileceği kaotik ortamın hazırlanması için devleti baskı altında tutmayı amaçlayan psikolojik saldırı türüdür. Terör, gayrinizami yapıların en iğrencidir, masum insanları da hedef alan haldir.

Türkiye’nin güney sınırlarında ortaya çıkan son olaylarda ise durum daha farklıdır. Ortadoğu’da bir süredir devam eden “vekalet savaşları”nın yeni bir aşamasını izlemekteyiz. Yukarıda izah ettiğimiz terörist yapıları kuran, her türlü teknik ekipman ile donatan, bölgede menfaati olan, bölgedeki ya da toprakları çok uzaklarda, hatta başka kıtada olan devletlerdir. Bu emperyalist devletler 1. ve 2. Dünya Savaşındaki gibi paktlar oluşturup kendi bayrakları ile savaşmıyorlar. Menfaat temin etmeyi düşündükleri bölgede kaos düzenini kurmak için kanlı vekillerini kullanıyorlar.

Amerika’nın desteklediğini alenen ve küstahça ilan ettiği, PYD isimli emperyalist güçlerin soytarısı terörist yapı ülkemizde daha çok PKK olarak biliniyor. Önceden de isminin ASALA olduğu pek çok yerde yazıldı çizildi. Bu lanetli yapıyı kimin kurduğu elbette önemlidir. Ama uluslararası tertibin bir ürünü olan bu cani katiller sürüsünün terör eylemlerinin yaptıklarının “kimin menfaatine” olduğu daha öncelikli olarak tespit edilmelidir.

Ortadoğu’nun İki Sömürücüsü
ABD-Rusya Ne Konuda Anlaştı?

Daha üç-beş ay öncesinde ABD ve Rusya, Suriye ve Irak’ta iç savaşın sona erdirilip yeni bir düzene geçilmesi konusunda mutabık kaldı. Bu anlaşmanın içeriği şu anda pek çok kişi tarafından bilinmezdir, sırdır. Ancak tahmin etmek zor değil. Tarih ve son aylarda yaşananlar, iki emperyalist devletin 1. Dünya Savaşı’nda ülkemizden koparılan coğrafyada kurulan iki sahte devletin yeniden şekillendirilmesine karar vermesinin Türkiye’nin menfaatine olmadığını açıkça göstermektedir.

Türkiye’de hiç kimse, ülkemizin sınırlarının dışında bıraktırılan, esasında Türk Milleti’nin vatanı olan kasabalarının çapulcu teröristlerden arındırılması ile uluslararası terör belasının belini bükeceğini iddia etmek ve bu iddiayı ispat etmek için de Mehmetçik’in kanı ile gövde gösterisi yapma lüksüne sahip değildir. Bilmeliyiz ki bir tek Mehmetçik’in kanının bedeli ödenemez. Bu milletin her bir ferdi vatan için kanının son damlasına kadar gerektiğinde savaşacaktır, savaştığının da ispatı tarihtir.

Millî Dış Poltika’nın Vazgeçilmezleri Nelerdir?

Yapılacak faaliyetin hedefi net olarak ortaya konulmalıdır. Ve bu hedef, gelip geçici olmayan, Türk Milleti’nin ali menfaatleri uyarınca hazırlanan stratejinin uygulaması olan akılcı taktiklerin ürünü olmalıdır. Türk Milleti, Afrin operasyonun amacı ne olduğu sorusunun tatmin edici bir yanıtı hak etmektedir.

Karşılaştığımız olayları irdelerken her türlü mücadelenin topyekûn mahiyeti mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İdeolojinin hizmetindeki siyaset, gizli ve açık propaganda teknikleri ile beraber, yumuşak ve sert güç kullanımlarının sırasını, miktarını belirlemek sanatı olarak tanımlanır. Sadece askeri operasyonlar ile coğrafyamızın sükûn bulacağını düşünmek gerçekçi bir yaklaşım değildir. Esas ortaya koyulması gereken mesele; savaşın da siyasetin emrinde olduğudur. Siyaset de bağlı bulunduğu ideolojinin hizmetindedir. Siyasetin sadece Hakk ideolojinin emrinde olması sayesinde bu denli eşitsiz bir savaşın Türk Milleti lehine sonuçlanacağı garanti edilebilir. Çünkü Türkmeneli’nde menfaati bulunan 60’a yakın irili ufaklı güç, hain emellerini ya bizzat kendi askerleri ile uygulamakta ya da amaçları uğruna, vekili olan terör örgütlerini kullanmaktadırlar. Bu denli büyük bir şer ittifakına ancak Hakk’a dayanan millî siyaset ile meydan okunabilir.

Ortadoğu denilen coğrafyada savaşların sona ermesi, masumların akan kanının dindirilmesi için bu iklimin insanlarının, doğru bir liderlik ile yeniden teşkilatlanması gerektiği herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Adalet ile hükmetme meziyetini tarihi olayların ispat ve tasdik ettiği ülke Türkiye’dir. Ve Türkiye’nin atması gereken somut adımlar mevcuttur.

Türk siyasetçileri ve aziz millet, millî dış politika çizgilerinin neler olduğunu yeniden hatırlamalıdır. Türk Milleti’nin kaybettiği vatan topraklarının hürriyetine dair asırlık yemini olan “Misak-ı Millî” ideali; hamasi söylemlerle değil, gerçek anlamıyla, samimi birlik çabalarıyla gerçekleşebilir. Seçim kaygısı ile yapılan, “eğer bir parti etrafında toplanılmazsa terör eylemlerinin artacağı, ülkenin bölüneceği, sınır güvenliğimizin tehlikeye düşeceği, İslâm diyarlarının yıkılmasının engellenemeyeceği” söylemlerinin samimiyetine inanmak mümkün değildir. Bu söylemler “birlik davası” hedefinden çok, politik arenada boy gösterme kaygısının mahsulüdür. Atılması gereken somut adımlar olmaksızın sadece söylemler üzerinden siyasetin millî ve yerli olduğunu söyleyemeyiz.

– Türk Milleti, Muhteşem Türkiye ülküsünü hayata geçirmek için iki büyük körfezin, Kafkasya bölgesinin, Tuna havzasının, Türkmeneli bölgesinin, üç denizin güvenliğini mutlak surette sağlamak zorundadır. Bu güvenlik çalışmalarında çıkar uğruna bölgeye hücum eden güçlerle değil bu toprakların çocukları ile beraber hareket edilmelidir.

– Türk Milleti’nin hükümranlık ve yaşam sahasında ülkelerin ve yerel ekonomilerinin birer montaj ekonomisi halinden çıkarılması için ortak çalışma alanları oluşturulmalıdır. Bölge ekonomilerinin canlanması ile bölgenin refah düzeyi arttırılmalı, ticaret yolları yeniden açılmalı, güvenli hale getirilmelidir.

– Ortadoğu ve Avrupa Türkiyesi’nde, bölgenin istikrarını sağlamak için değişik yerlerde asırlar öncesinde iskân edilen Türk Milleti’nin evlatlarının etnik asimilasyona maruz bırakılması bölge istikrarını bozan temel etmenlerdendir, engellenmelidir, tedbir alınmalıdır. Persleştirme, Araplaştırma, Kürtleştirme baskısı ortadan kalmalıdır.

– Bölge insanlarının tamamının hakimiyeti altında huzur bulduğu Osmanlı Türk Cihan medeniyeti, bize göstermiştir ki ticaret, adalet, askeri dil olarak Türkçe kullanılmalıdır.

-Bu coğrafyanın yöneticilerinin söylemleri ne olursa olsun, herhangi bir emperyalist projenin eş başkanı, kurgulayıcısı, yürütücüsü olmamalıdır. Yöneticiler de kendi ülkesinin ve milletinin köklerine bağlı olmalı. Yöneticilerin, yakınlarının ve ailelerinin, açıklayamayacakları servete sahip olmamaları başka gizli anlaşmalara ve yolsuzluklara imza atmadıklarının göstergesidir.

– Bölgede yaşayan başta Türk ve İslâm toplumlarına emperyalist zalimlerce uygulanan savaş suçlarının hesabının adil mahkemelerde sorulması sağlanmalıdır.

– En önemlisi de hükümetlerin uyguladığı politikaların “millî dış politika” olabilmesi için, bu iklime ait olmayan emperyalistlerin askerlerinin ve ekonomik sömürü unsurlarının bölgeden çekilmeleri sağlanmasıdır.

Ancak Türk Milleti lehine, İslâm Dünyası hayrına ve insanlık namına somut adımların atılması ile bölgede istikrarı ve huzuru sağlayabiliriz. Atılacak somut adımları ve gerçekçi eylem planlarını görmeden Türk Milleti’nin bir iktidarı millî olarak tanımlaması mümkün değildir.

0 422

Neden Tüm Millî Kavramlarımız İstismar Ediliyor?

15 Temmuz 2016 günü Türkiye’de pek çok şeyin değiştiği, değiştirilmesi için fırsat bilinen ortamların oluştuğu, oluşturulduğu gündü. Hâlâ o günün tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Çünkü ortada o güne dair ‘destan’ belgeselleri dışında, nesnel gözleme ve delillere dayalı bir rapor maalesef yok.

Büyük Türk Milleti’ne, sadece bu aziz milletin değil Ortadoğu’daki ve İslâm dünyasındaki pek çok milletin güvenliğinin teminatı kahraman Türk Ordusuna verdiği büyük zararlar ortada. Bu lanetli ve sadece millet düşmanlarına yarayan darbe girişiminden sonra ilan edilen Olağanüstü Hal ortamının iktidara verdiği akıl almaz yetkiler sebebiyle bir sabah uyandığımızda bir gün öncesinde terörist ilan edilenlerin kahraman olduğunu, kahraman diye madalyalar verilen, taltif edilenlerin itirafları sebebiyle, esasında terörist ilan edilenlerin arasında olduğunu öğreniyoruz. Terörist ilan edilen bazı kişiler etkin pişmanlık yasasından faydalanarak elini kolunu sallayarak cezaevinden çıkıyor.

Kanun Hükmünde Kararnamelerin nasıl çıktığı, kanunların nasıl yazıldığı, anayasanın kapsamı, anlamı ve diğer tüm kodifikasyon süreçleri, usulleri sadece kanun yapıcıların ve kanunların gereğini yerine getirmekle meşgul ve mesul hukukçuların ilgileneceği bir konu mudur? Elbette hayır. Çünkü kanunların yazılı ve genel geçer hale gelmesi, süreçlerinin birinin diğeri yerine geçmesi için ‘önemsiz ve hukukçuların ilgi alanı’ denemez. Pek çok insan fark etmese de toplumu bir arada tutan mutabakatın temelini kanunlar ve onların nasıl yazıldığı oluşturur. Kanunlaşma sürecinin toplumun tamamı tarafından muteber kabul edilmesi, toplumun görünmez, üstü örtülü, yazılı olmayan mutabakatının temelini oluşturur. “Bir Türk vatandaşı olarak, mensubu olduğu Büyük Türk Milleti adına hüküm verecek ve adaleti koruyup kollayacak bir devlete sahibim, bu devletin şaşmaz bir adalet sistemi var, kendi hakkımı aramak için haksız oldukları halde güçlü olan kişi ve kişilerle amansız mücadelelere girmeme gerek yoktur.” düşünceleri bireylerin kendilerini toplumun mensubu saymalarının, devlet otoritesine tabi olmalarının sebebidir.

Kanunların en önemli özelliklerinden birisi, kanunun bilinmemesi uygulanmasına engel olmamasıdır.  Vatandaşlar, tabi oldukları devletin kanunlarını bilmek zorundadır. Ancak ülkemizin şu anki durumunda, devletin başındakilerin ağzından çıkan hangi keyfi lafının kanunlaştırılacağı, hangi kanunların ne zaman mülga ilan edileceği, ne zaman yargılama süreci devam eden kişilerin suçlu ilan edilerek mahkeme salonuna  suçlu kıyafetleri ile çıkarılacağı belli değil. Kanunların bu değişken ve bilinmez halinin vatandaşlar üzerinde oluşturduğu etkiyi “korku imparatorluğunun” dayanaklarından biri olarak kabul edebiliriz.

Hangi kanunun değişeceğinin bilinmediği, kimin dost kimin düşman olduğunun bilinmediği ortamda  maalesef Büyük Türk Milleti birbiri ile kavga ettiriliyor. Millet evlatlarının adalete, devlete ve birbirine olan itimadı zayıflatılıyor, toplum için her kutsal, muteber kavram kirletiliyor. Neden? İktidar için… Sadece o koltuklarda kalmak için. Çünkü, iktidarda iken hesap verilemeyecek işlere imza atanlar, maalesef o koltuklara mecbur, mahkum ve tapar hale gelirler. Buna kudret zehirlenmesi de diyebiliriz.

Kudret zehirlenmesi, iktidar koltuklarının, bulundukları dünyevi mevkilerin yanıltıcı parıltısı uğruna her şeyi söyleyebilecek demagogların geldiği sondur. Bu kişiler, kendilerinde var olduğuna toplumu inandırdığı tansık, yani insanüstü yetenek ve özelliklerinin olduğu yalanının laneti altındadır. Kudret zehirlenmesi, istidraç sürecinin son adımıdır maalesef. Hâmânların yağcılıkları ile kör olan gözlerin görmediği felakettir. “Karizmatik ve insanüstü” diye ululanan liderin, elitist grubun kendilerini iktidarda tutan ‘karizma’ tarafından zehirlenmesidir.

Bugünlerde, iki parti arasında “millî ittifak” sağlandığı söyleniyor. Unutmamak gerekir ki genel başkanlık makamında bulunmak, bir partiyi genel kurula ve o partiyi kuranlara danışmadan başka bir partiye ilhak etme kararının meşru sayılması için yeterli değildir. Gerçek anlamda ‘millî ittifak’, iki parti genel başkanının el sıkışması ile sağlanamaz. Millî Mutabakat için gerekli olan şey milletin ittifakıdır. Bilinmeli ki Anadolu Birliğini ilk sağlayan güç de budur. Milletin kendi mukaddesatı etrafında toplanmasıdır. Millî Mutabakat, bir şekilde oy veya sayı çoğunluğunu eline geçirenin kefenin diğer tarafında kalan vatandaşlara zulmetmesi, kendisi gibi düşünmeyenleri terörist, vatan haini ilan etmesi anlamına gelmez. Millî mutabakatın neticesinde doğacak ‘gerçek demokrasi’ bir çoğunluk zulmü değildir. Aksi de millî mutabakatta mevzu bahis değildir. Yani, bir şekilde iktidara tebelleş olan elitist grubun toplumu kendi istediği gibi evirebileceği anlamına gelen bir kavram da değildir.

Şu anda politikacıların dilinde dolanan, ‘millî ve yerli’ olduğu iddia edilen ‘ittifak’ için pek çok tanımlama, sıfat bulmak mümkün olsa da büyük Türk Milleti’nin özlediği ve beklediği “Vatanseverlerin, müktesebatı bir olanların millî davalar için bir araya gelmesi”nden çok seçim kaygısı ile dün küfürler sıraladığı politikacı ile koltuk pazarlığı anlaşması yapması diyebiliriz.

Bahsettiğimiz kudret zehirlenmesinin, felakete gidişin çözümü esasında basittir. Samimiyetle tövbe edip emaneti ehline bırakmaktır. Bu ehil kadro ise aziz Türk Milleti’nin bağrından çıkacak ve sadece bu milletin köklerine bağlı olanların iktidarıdır.

Millî İktidarın vazgeçilmezi
Millî Dış Politikadır

Türkmenli’nde yeni oyunlar kurgulanıyor. ABD ve Rusya ile ilişkilerde gelinen son nokta dehşet vericidir. ABD-Türkiye ilişkilerini yönetemeyen iktidarın, Türkmeneli’nde 30.000 teröristten müteşekkil bir ordu kurulacağının ilan edilmesi karşısındaki azci kabul edilemez. ABD’nin bu sefer planını küstahça ve dalga geçercesine ilan etmesinin önlenememesi anlaşılamaz. Ve bu yaşananı büyük ve beklenmeyen bir olay zannetmek, Rusya’yı can kardeşi sanmak kadar acınasıdır. Olan olduktan, yangın çıktıktan sonra,  devleti temsil edenlerin vahim yalpalanmalarını, keyfi ve fevri çıkışlarını devlet adamı ciddiyetiyle izah edebilmek mümkün değildir. Nasıl olur da Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin mührünü taşıyan bir kişi başka bir devlete hakaretler yağdırır ve sadece olaylar gerçekleştikten sonra bağırmakla yetinir. Binlerce yıllık devletimizin dış politikası kürsü bağrışmaları ile mi yönetiliyor! Eğer bu esip gürlemeler, yaklaşan seçimler için kurgulanan koltuk ittifakı öncesinde ‘seçmene selam’ ise, bedeli Türkmeneli’ndeki masum Müslümanların kanı olur. Bu vebal ödenemez.

Bir diğer ihtimal de ABD ile köprülerin tamamen atılmış olmasıdır. Buna da bir tek kişi ‘öylesi hoşuma gitti’ diye karar veremez! Ya da Rusya’nın asırlık planlarını uygulamak için ecdad kanıyla sulanan Türk yurdu, İslâm diyarı Türkmeneli’nde Moskofa mı hizmet ediyoruz. Ya da ABD Türkiye’yi bir yem olarak mı kullanmayı planlıyor. BOP için Türkiye’ye biçilen ve eş başkanı tarafından kabul edilen rol ise ‘Türkiye Model’ idi. Türkiye’nin, millî emelleri ile alakası olmayan bu planda, bilerek ya da bilmeyerek Büyük İsrail Projesine hizmet edilmesine asla müsaade edilemez.

Millî İktidar, Büyük Türk Milleti’nin yüzlerce yıllık şanlı mazisinin kazanımları ve mukaddesatının çizdiği kurallar çerçevesinde, kadim davasının kendisine yüklediği görevler uyarınca gerçekleşecek millî mutabakatın neticesinde doğacaktır. Millî iktidar kurulduğunda, ‘Muhteşem Türkiye’ manevi sınırları içerisinde kalan, şehit kanları ile sulanan mübarek coğrafyayı yaşam alanı olarak kabul edecektir. Ve o gün sadece bu iklimin çocukları dost bilinecek. O gün ne Rusya’dan, ne ABD’den ne de hiç bir emperyalist devletten medet umulması düşünülemez. Millî İktidar, bir işgalcinin diğerine evla kabul edilip onun dümen suyunda sürüklenmeyi kabul etmeyenlerin iktidarıdır. Millî dış politika, ancak bu milletin has evlatlarının iktidarında, Muhteşem Türkiye’de aklın, tarihin ve bilimin rehberliğinde çağa yeniden yön verecek dirayet ile uygulanacaktır.