Taziye Mesajı

2 25700

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut EDİBALİ Millet Partisi MKYK üyesi ve Millet Partisi Genel Başkan Yardımcısı MEHMET EMRULLAH EMRULLAHOĞLU’NUN ın vefatı ile ilgili yayınladığı taziye mesajında Mücadele Birliğinden günümüze kadar millet davasının yılmaz savunucusu bir dostu ebedi aleme uğurlamanın hüznünü yaşıyoruz, diyerek şunları söyledi:

Gaziantep’in yiğit evladı alim, fazıl, sadık, vefalı, fedakar, dava adamı, Yeniden Milli Mücadeleci, IDP’nin ve Millet Partisi’nin Kurucularından, Millet Partisi MKYK üyesi ve Millet Partisi Genel Başkan Yardımcısı MEHMET EMRULLAH EMRULLAHOĞLU Kardeşimiz Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Mehmet Emrullah EMRULLAHOĞLU Yeniden Milli Mücadele’nin kuruluşundan bu tarafa davasına olan inancı ve bağlılığını hiçbir zaman yitirmeyen, makam mevki koltuk tekliflerini elinin tersi ile iterek Büyük Türk Milleti’nin tarihi-kutsal davasını omuzlayan değerli bir kardeşimizdi. Hayatı boyunca bulunduğu bölgede Muhteşem Türkiye sevdası ile tutuşanlara rehberlik yapan, ülkemizin, İslam dünyasının ve insanlığın içinde bulunduğu problemlerin ızdırabını yaşayan, problemlerin çözümü konusunda kafa yoran, gayret gösteren bir arkadaşımızdı. Ülkemiz ve bölgemiz konusunda millet düşmanlarının oynadıkları oyunlara dikkat çekerek, bu oyunlara gelmemek için “Milletim uyan!” diyerek milletin uyandırılması konusunda rehberlik yapan bir öğretmendi.

Türk Milletinin varlık ve beka davasına inanan, milletimizin tarihin milletler mezarlığına gömülmemesi için gayret gösteren, Allah’ın rızasını kazanmak için tüm imkanlarını seferber eden Mehmet Emrullah EMRULLAHOĞLU Kardeşimiz inanıyoruz ki Cenabı Allah’ın Fussilet suresinde buyurduğu ilahi müjdeye nail olmuştur. Alemlerin Rabbi yüce yaratanımız buyuruyor ki;

“Şüphesiz “Rabbimiz Allah’tır” deyip de, sonra dosdoğru olanlar var ya, onların üzerine akın akın melekler iner ve derler ki:

“Korkmayın, üzülmeyin, size (dünyada iken) va’dedilmekte olan cennetle sevinin!”

“Biz dünya hayatında da ahirette de sizin dostlarınızız. Çok bağışlayan ve çok merhametli olan Allah’tan bir ağırlama olarak, orada canlarınızın çektiği her şey var, istediğiniz her şey orada sizin için var.”

Allah’a çağıran, salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben Müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kimdir?”

 

Zümer Suresi’nde de salih amel işleyenlerin mükafatı şöyle müjdelenmiştir:

“Rablerine karşı gelmekten sakınanlar da grup grup cennete sevk edilirler. Cennete vardıklarında oranın kapıları açılır ve cennet bekçileri onlara şöyle der:

“Size selâm olsun! Tertemiz oldunuz. Haydi ebedî kalmak üzere buraya girin.”

Onlar şöyle derler: “Hamd, bize olan vaadini gerçekleştiren ve bizi cennetten dilediğimiz yere konmak üzere bu yurda varis kılan Allah’a mahsustur. Salih amel işleyenlerin mükâfatı ne güzelmiş!”

 

Mehmet Emrullah EMRULLAHOĞLU Kardeşimiz imanıyla, inancıyla, amelleri ile dosdoğru olan ve salih amel işleyen örnek alınacak ender şahsiyetlerden bir kardeşimizdi. Kendisine Allahtan rahmet, dava arkadaşlarıma ve ailesine sabrı cemil diler, bu dünyadaki birlikteliğimizin ebedi alemde de devam etmesini niyaz ediyorum.

 

Aykut EDİBALİ

Millet Partisi Genel Başkanı

2 Yorum

  1. Değerli Millet Dostları: Genel Başkanımız Sayın Aykut Edibali’nin onayı ve teşviki ile; Rahmetli Ağabeyimiz büyük dava adamı Mehmet Emrullah Emrullahoğlu ‘nun hatıralarının yaşatılması ve salih amellerinin örnek alınması amacıyla ;”Sevenlerin Kaleminden Mehmet Emrullahoğlu”adlı bir kitapçık derlemeyi düşündüm.Emrullah Ağabeyimizle hatırası olan arkadaşlara bu konunun duyurulmasını ve onunla ilgili hatıraların yazılararak, yazıların (husamettin_akyildiz@hotmail.com ) adresine gönderilmesinin sağlanması hususunda gayretlerinizi beklemekteyim.Hürmetlerimle…Tel:0505.4976025

Bir yorum yazın