ENFLASYON BİR SOYGUNDUR

ENFLASYON BİR SOYGUNDUR!..

Devletin Resmi Kurumunun Rakamları, Vatandaşın Enflasyon Canavarının Önüne Atıldığını Gösteriyor

 

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar
Enflasyon Bir Soygundur

Aziz Vatandaşlarım,

Devletin resmi kurumu, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) düzeltilmiş rakamları ile Mart ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyonu son 20 yılın en yüksek rakamı olan yıllık yüzde 61,14’e, Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ise yüzde 114,9’a fırlamıştır.

Enflasyon Araştırma Grubu’na (ENAG) göre ise yıllık enflasyon yüzde 142.63’tür.

Yüksek enflasyon rakamları da gösteriyor ki dar ve sabit gelirli vatandaşlarımız bir kez daha yoksulluk kıskacında savunmasız bırakılmış, milletimiz enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilmiştir. Bu bir soygundur! İktidar gerçekten iktidar ise bu vurguna ‘Dur!..’ demek zorundadır.

 

Uygulanan Yanlış Ekonomi Politikaları Vatandaşı Hayatından Bezdirmiştir!

Aziz Vatandaşlarım,

Özellikle akaryakıt, elektrik, doğalgaz, nakliye ve gıdaya gelen büyük zamların ardı arkası kesilmezken yükselen enflasyon, göz göre göre vatandaşımızın alım gücünü her gün biraz daha azaltmakta, başta emeklilerimiz olmak üzere dar ve sabit gelirli kesimler için hayatı çekilmez hale getirmektedir.

Uygulanan yanlış ekonomik politikalar sebebiyle yaşadığımız ekonomik buhranın tamir ve tadil edilmesi ise her geçen gün daha da zorlaşmaktadır.

Özellikle her gün daha da fakirleşen ve lokması küçülen vatandaşlarımızın karşı karşıya olduğu ve yalnız bırakıldığı ekonomik dar boğazdan çıkış için akılcı, üretimi teşvik eden, çiftçimizi, esnafımızı ve sanayicimizi destekleyen sözde değil, gerçekten ilmî ve millî ekonomi politikalarına acilen ihtiyaç vardır.

 

İktidarı Göreve Çağırıyoruz!

İktidarı, bilimin ve ekonominin gerçekleri ışığında hareket ederek, mutfaktaki yangını söndürmeye çağırıyoruz. Yüksek enflasyonun asla mazereti olamaz, kötü örnekler örnek kabul edilemez.

 

Akıllı Bilimsel Üretimin Bolluk ve Bereket Çağını Müjdeliyoruz!..

Aziz Milletim,

Hepinizi Millet Partisi’nin ‘Muhteşem Türkiye’ çağına davet ediyoruz.

İsrafın son bulacağı, tarım ve hayvancılıktan sanayî ve teknolojiye üretimin teşvik edileceği; bolluk ve bereketin yaşanacağı; hakkın, hukukun ve adaletin hakim olduğu; akıl terinin, alın terinin, ilmîn ve milli ekonominin hayat verdiği mutlu, zengin ‘Muhteşem Türkiye’ çağında buluşmak ümidiyle sevgi ve muhabbetlerimizi sunuyoruz…