AKP İKTİDARI, DEVLETİ YÖNETMEKTEN ACİZDİR!


DİYARBAKIR – MARDİN YANGIN FACİASINDA
HAYATINI KAYBEDEN CANLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET VE CENNET;
YARALILARA ACİL ŞİFA; AİLELERİNE VE YAKINLARINA SABR-I CEMİL NİYAZ EDERİZ!


Millet Partisi Genel Başkanı Cuma NACAR, Diyarbakır- Mardin yangını ile ilgili yayınladığı mesajda, “Diyarbakır ile Mardin arasında çıkan yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve Cennet; yaralılara acil şifalar dileriz.” dedi.


Mesaj şöyle:


“AKP İKTİDARI, DEVLETİ YÖNETMEKTEN ACİZDİR!


DİYARBAKIR – MARDİN YANGIN FACİASINDA
HAYATINI KAYBEDEN CANLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET VE CENNET;
YARALILARA ACİL ŞİFA; AİLELERİNE VE YAKINLARINA SABR-I CEMİL NİYAZ EDERİZ!


Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasında çıkan yangınlarda onlarca canımızı kaybettik, yüzlerce canımız yaralandı, acımız-üzüntümüz büyük.
Ekili alanlar ve hayvanlar da yangından etkilendi, maddi zarar çok.
Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve Cennet; yaralılara acil şifalar dileriz.
Ailelerine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz.


İKTİDAR, TÜRKİYE’NİN DEVLET GİBİ DEVLET OLDUĞUNU GÖSTERMELİDİR!


İktidar, Türkiye’nin devlet gibi devlet olduğunu göstermeli, maddi ve manevî zararların tazmin edilmesi, yaraların bir an önce sarılması konusunda üzerine düşen görevi yapmalıdır.
Tarla, arazi, orman, çiftlik, ev, fabrika yangınları gibi yangınların önüne geçmek için her türlü tedbir alınmalıdır. Tedbirlere rağmen çıkabilecek yangınlara karşı da hazır olunmalıdır.


AKP İKTİDARI, DEVLETİ YÖNETMEKTEN ACİZDİR!


Türkiye’nin her türlü tedbire rağmen çıkan yangınlara gecikmeksizin müdahale edebilecek insan kaynakları, yangın söndürme araçları - uçakları ve maddi gücü vardır, olmalıdır.
Ancak iktidarın bu imkanları doğru dürüst değerlendirmediği, 1100 odalı saray, yazlık saray, emirlerine amade onlarca özel uçak, onlarca lüks araba, yüzlerce kişilik koruma ordusu olan iktidarın yangın söndürme uçaklarına gerekli kaynağı ayırmadığı, olanları da geliştirmeyerek atıl hale getirdiği bir gerçektir.


AKP İKTİDARDA KALMAK İÇİN AYAK OYUNLARI YAPMAKTAN VAZGEÇMELİDİR!


22 yıllık bu iktidar ortaya çıkan tüm beceriksizliğine rağmen, Türkiye’yi yönetecek benden başka parti yok kandırmacasıyla ve seçim oyunlarıyla (!?) iktidarda kalarak, iktidarcılık oyunu oynamaktadır.
Oysa Türkiye’yi hakka, hukuka, adalete, ‘insan hak ve hürriyetlerine dayalı hukuk devleti’ ilkelerine göre doğru-dürüst yönetecek bir parti vardır; Millet Partisi vardır.
Millet Partisi, yarım asır içinde yetişmiş yetkin, samimi, dürüst, kadroları ile Türkiye’yi yönetmeye hazırdır.


Cuma NACAR
Genel Başkan