GAZİANTEP’İN KURTULUŞU ŞÖLENİNDEN

gaziantep’in kurtuluşu şöleninden

‘GAZİANTEP’İN KURTULUŞU ŞÖLENİNDE NEYİ KUTLUYORUZ?’

Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım,
Sevgili Gençler, Hanımefendiler, Beyefendiler,
Millet Partisi’nin sevenleri, dostları,
Gaziantepli Hemşehrilerim,
Aziz vatandaşlarım,
Ve Büyük Türk Milleti!

 

‘TÜRKİYE’Yİ BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’NİN 5.000 YILLIK MİLLÎ İRADESİ İSTİKAMETİNDE GAZİ MECLİS’TEN İSTİŞARE İLE YÖNETECEĞİZ’

“Ey Osmanlı Türk Cihan İmparatorluğu’nun Şerefli Mirasçıları!
Ey, yıkılan Osmanlı Türk Cihan İmparatorluğu’nun küllerinden, Kuva-yî Milliyecilerin Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde yoğun çabaları ve fedakarlıkları ile yeniden doğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, şehitler yatağı bu cennet vatanın ve ay yıldızlı al bayrağın sahibi büyük Türk Milleti,
Gaziantep’in Fransız işgalinden kurtuluşunun 101. yılı kutlu olsun!

GAZİANTEP’İN KURTULUŞU ŞÖLENİNDE NEYİ KUTLUYORUZ?

Saygıdeğer Gaziantepli Hemşehrilerim,
Dostlarım, Vatandaşlarım, Kardeşlerim nedir bu kutlama?

 

ŞARK MESELESİNİ DE SYKES- PİCOT’U DA SEVR PAÇAVRASINI DA YIRTIP ATTIK VE EGEMENLİĞİMİZİ KAZANDIK

Saygıdeğer Gaziantepliler,
Bu yaptığımız kutlama emperyalist devletlerin ‘Şark Meselesi’ veya ‘Doğu Meselesi’ projesini yırtmanın ilk adımlarından biri olan Antep’te Fransızları bozguna uğratmanın kutlamasıdır.
Nedir Şark Meselesi? Şark Meselesi veya Doğu Meselesi emperyalist devletlerin bir devlet politikası haline getirdikleri Osmanlı Türk Cihan İmparatorluğunu yıkmak ve Türk Milleti’ni Anadolu’ya hapsederek yok etmek veya Orta Asya bozkırlarına sürmek projesidir.
İşte Antepliler, şanlı Antep savunmasında bu Şark Meselesi projesini yırtıp atmışlardır. Erzurum’da, Van’da, Erzincan’da Ruslara yapılanları, Maraş’ta Maraşlıların Fransız’a yaptıklarını, Antep’te de Antepliler Fransızlara yapmışlar ve Fransızları Antep’i işgal ettiklerine pişman etmişlerdir.

Nedir bu kutlama?
Bu kutlama; Şark Meselesi’nin diğer versiyonları olan Türk devletini kesip parçalama operasyonlarından Sykes-Picot paçavrasını da Anadolu’yu işgal harekâtı Sevr paçavrasını da yırtıp atmanın kutlamasıdır.

 

BOP PAÇAVRASINI DA YIRTIP ATACAĞIZ

Aziz Millet Partililer Dava Arkadaşlarım,
Saygıdeğer Gaziantepliler,
Ve büyük Türk Milleti,
Dünya aleme tarih boyu ilan ettiğimiz gibi, bu defa da Gaziantep’in kuruluş şöleninde aklını başına almayan emperyalist güçlere buradan bir kez daha haykırıyoruz:
Şark Meselesi’ni de tanımadık, Sykes-Picot paçavrasını da tanımadık, Sevr paçavrasını da tanımadık. Bundan sonra da Türk Milleti’nin hayrına olmayan hangi projeyi dayatırsanız dayatın tanımayacağız. ABD’li dostlarımız da duysunlar Sevr’in 21. Yüzyıl versiyonu BOP gibi harita paçavralarını da yırtıp atacağız.

 

‘MİLLETİN GELECEĞİNİ YİNER MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR’

Büyük Türk Milleti,
100 sene önce nasıl gelmişti yedi düvel senin devletini yıkmaya? Nasıl gelmişti cennet vatanın Anadolu’yu işgale? Nasıl gelmişti İngiliz ve Fransız Gaziantep’i işgale? Bir hatırla nasıl gelmişti?

Nasıl gelmişti?
Osmanlı Türk Cihan İmparatorluğu’nun başındaki çapsız, ehliyetsiz, liyakatsiz, cahil, Batı aşığı devlet yöneticilerimiz yüzünden. İngilizofili, Fransızofili, Rusofili, Almanofili yöneticilerimiz yüzünden. Ay yıldızlı al bayrağa bir haç koysak Batı bize güzel gözle bakar biz korur diyen cahil Batı aşığı paşalar yüzünden Şark Meselesi, Sevr paçavrası başımıza bela oldu. Ve bu cennet vatan İngiliz, Fransız, İtalyan, Yunan ve Ruslar tarafından işgal edildi. Tam Türk Milleti’nin boynuna idam ipi geçirilmek üzere iken Kuvâ-yi Milliyecilerin gür sesi bu idam ipini kesip attı: “Milletin geleceğini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” Gazi Mustafa Kemal Paşa liderliğinde Amasya, Sivas ve Erzurum’da dile getirilen ve Ankara’da Gazi Meclis’te yankı bulan bu ses.
Antepliler, silah yokken, cephane yokken imkânsızlıklar içinde imkân oluşturarak, Fransızı yenilgiye uğrattılar ve “Milletin azim ve kararı”nın egemenlik olduğunu, hürriyet olduğunu, bağımsızlık olduğunu dosta düşmana gösterdiler.

 

TÜRKİYE’Yİ BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’NİN 5.000 YILLIK MİLLÎ İRADESİ İSTİKAMETİNDE GAZİ MECLİS’TEN İSTİŞARE İLE YÖNETECEĞİZ

İşte bugün kurtuluşunu kutladığımız Gaziantep’in kurtuluşundan çıkaracağımız ders budur. Ve bir kez daha ifade ediyoruz ki yeni Sevr paçavralarını, BOP paçavralarını yırtıp atacağız. Türkiye’yi İngilizsever, ABDsever, Russever, Çinsever, Batı referanslı, okyanus ötesi icazetli politikacıların yerine Gazi Meclis’ten büyük Türk Milleti’nin milli iradesiyle, istişare ile bilimle, Türk Milleti’nin beş bin yıllık yeryüzünde barış kurucu misyonu istikametinde yönetecek yöneticiler, iktidarlar, milli iktidarlar tesis edeceğiz.

Tabi bunu Gazianteplilerin ve de büyük Türk Milleti’nin katkı ve destekleri ile yapacağız.
Yaşasın insan hak ve hürriyetlerine dayalı demokratik hukuk devleti,
Yaşasın Gaziantepliler,
Yaşasın Millet Partisi’nin Dostları,
Yaşasın Millet Partisi,
Kıyamete kadar hür yaşasın egemen büyük Türk Milleti,
Kıyamete kadar egemen yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti

 

BUGÜN GÜN YENİ BİR DİRİLİŞ DESTANI YAZMA GÜNÜDÜR

Haydi hep beraber tutuşalım el ele hedef; ‘Muhteşem Türkiye’”

Cuma Nacar
Genel Başkan

TÜRKİYE’Yİ BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’NİN 5.000 YILLIK MİLLÎ İRADESİ İSTİKAMETİNDE GAZİ MECLİS’TEN İSTİŞARE İLE YÖNETECEĞİZ.