“İktidarıyla ve sözde muhalefetiyle Türkiye’mizi Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk, hukuksuzluk, siyasi ve ekonomik faciasıyla karşı karşıya bırakanlar, siyasi çıkar uğruna dini kutsalları istismar edenler, bölgesel farklılıkları derinleştirerek kardeş kavgasını, kin ve nefret duygularını körükleyenler, görülüyor ki hala ellerini milletin yakasından çekmek niyetinde değiller.”


 


13 Mayıs 2023 TRT 1 Kanalında Yaptığımız ‘Ulusa Sesleniş’ Konuşmamız


 


“Aziz vatandaşlarım, sevgili anneler, babalar,


Değerli gençler,


Gözümüzün nuru çocuklar,


Sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.


 


Öncelikle 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum.


Asrın felaketi dedikleri bu deprem, olsa olsa asrın cehaleti, yönetimsizliği, acziyeti olabilir. Bütün sorumluların mahkemeler önünde hesap vermesi gerekir.


Millet Partisi, depremlerin bu denli yıkıcı olmasının önüne geçecek; bilimsel çözümler ve oluşabilecek yeni depremler sonrası, süratle yaraları saracak çağdaş tedbirler geliştiren bir partidir.


Millet Partisi, Rahmetli Bilge Lider Aykut Edibali ve arkadaşlarının kurduğu çözümün adresi olan partidir.


 


ADALETSİZLİK; ZULÜMDÜR, KARANLIKTIR, YIKIMDIR, YOK OLUŞTUR


 


Bunun için Millet Partisi, “Her Zaman Adalet, Her yerde Adalet, Herkes için Adalet” diyor.


Gerek iktidar ve yandaşlarının, gerekse ana muhalefet ve paydaşlarının; ülkemizin dertlerine çözüm olamayacağı gün gibi açıktır. İktidarıyla ve sözde muhalefetiyle Türkiye’mizi Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk, hukuksuzluk, siyasi ve ekonomik faciasıyla karşı karşıya bırakanlar, siyasi çıkar uğruna dini kutsalları istismar edenler, bölgesel farklılıkları derinleştirerek kardeş kavgasını, kin ve nefret duygularını körükleyenler, görülüyor ki hala ellerini milletin yakasından çekmek niyetinde değiller. Etnik, bölge ve mezhep farklılaşması hastalığına yakalananlar; millet olduğumuzun şuur ve idrakini yitirmemizi istemektedirler. Bunlar milletimizin, vatanımızın yabancı güçlerin avı olacağı tehlikesinin farkında değiller. Artık bu seçimde birbirinin payandası olan kurgu iktidar da, kurgu muhalefet de yakamızdan düşsünler. Artık yeter! Güzel ülkemizde barıştıran, uzlaştıran ve kardeşleştiren Millet Partisi var.


ŞİMDİ SÖZ MİLLETİN, SIRA MİLLET PARTİSİ’NİN!


 


Saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, esnaf, işçi, memur, çiftçi, emekli, öğrenci kardeşim!


Senin hakların çalınıyor. Hakkın olan ve senden esirgenen paralar; birkaç yandaşa, iktidarın arka bahçesi olanlara aktarılıyor.


Uzun zamandır halkımızın yaşadığı en önemli meselelerden birisi yüksek enflasyon, yani hayat pahalılığıdır. Hayat pahalılığı, almış başını gidiyor. Her geçen gün “açız, geçinemiyoruz” diye feryat edenlerin sayısı artıyor. Gelir ne kadar artarsa artsın; ele geçen para enflasyon karşısında eriyor, para pul oluyor. Bir avuç mutlu azınlık dışında, halkımızın büyük ekseriyeti yaşam mücadelesi vermek zorunda kalıyor.


 


TÜİK, İŞSİZLİĞİN AZALDIĞINI İDDİA ETSE DE


İŞSİZLİK YENİ REKORLAR KIRMAYA DEVAM EDİYOR


 


Bir başka büyük sorun, işsizlik! TÜİK mucizeler üreterek işsizliğin azaldığını iddia etse de; hakikatte işsizlik, yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. En iyi üniversiteleri okumuş gençlerimiz dahi iş bulmakta zorlanıyor. Gençlerimiz hak ettikleri mesleklerini yapmak imkanından mahrum, mutsuz ve karamsar halde; çalınan gençliklerini ve geleceklerini yurt dışında bulmak umuduyla yabancı ülkelerin konsolosluklarına adeta yalvarırcasına başvuru yapıyor. Bu durum gençlerimizi bu hale düşürenler için bir utançtır. Gençlerimize yapılmış bir zulümdür, büyük bir haksızlıktır.


 


YOLSUZLUK İFŞAATLARI, USULSÜZLÜK İTİRAFLARI


BUZDAĞININ SADECE GÖRÜNEN KISMIDIR


 


Diğer bir konu yolsuzluklar! Her geçen gün öyle yolsuzluklar ifşa oluyor ki; duyduğumuzda ülkemiz adına üzülüyoruz, utanç duyuyoruz. Fakat bunları yapanlarda en ufak bir yüz kızarması dahi görmüyoruz! Onlar utanmadan, sıkılmadan yolsuzluklarla, hırsızlıklarla, ihalelere fesat karıştırıyorlar. Halkın imkanlarını arsızca hortumlamaya devam ediyorlar. Sosyal medyada yeni yolsuzluk ifşaatlarını, usulsüzlük itiraflarını işittikçe anlıyoruz ki, bizlere yansıyanlar buzdağının sadece görünen kısmıdır.


 


UYUŞTURUCU KULLANIMI ARTIYOR


 


Ülkemiz adına bir başka can yakan problem, uyuşturucu kullanımının korkunç boyutlarda artıyor olması. Milyonlarca gencimiz, küçücük çocuklarımız uyuşturucu şebekelerinin ağına düşmekte, uyuşturucu bağımlısı olarak sokak ortalarında gözümüzün önünde kıvranmaktadır.


 


BIRAKIN EV SAHİBİ OLMAYI


KİRALIK EV BULMAK BİLE İMKANSIZ


 


Ülkemizin önemli problemlerinden bir başkası ise barınma meselesidir. Bırakın ev sahibi olmayı, kiralık ev bulmak bile imkansız hale gelmiştir. Millet Partisi herkesi ev sahibi yapacak pratik çözümler hazırlamıştır. Ve iktidar olduğunda süratle bunu gerçekleştirecektir.


 


MİLLET PARTİSİ,


ZULME, HAKSIZLIĞA, ZORBALIĞA, SÖMÜRÜYE, FUKARALIĞA, SOYGUNA, VURGUNA


SON VERECEK TEK PARTİDİR


 


Aziz vatandaşım, Değerli Gençler! sözüm Sanadır!


Sen çaresizliğe, karanlığa, çözümsüzlüğe, yoksulluğa mahkum değilsin. Hayatında yeni bir devir açmak vakti geldi.  Artık karanlığa son verme zamanı. Millet Partisi’nin Muhteşem Türkiye’sinin vakti geldi.


 


Millet Partisi’nin çare olduğunu, umut olduğunu tarihin kulağına ve bütün cihana haykırıyoruz. Millet Partisi’nin davası, hak ve millet davasıdır. Millet Partisi, milli uyanışa ve dirilişe; yer yüzünün ıslahına, zulme, haksızlığa, zorbalığa, sömürüye, fukaralığa, soyguna, vurguna son verecek tek partidir.


 


Saygıdeğer Vatandaşlarım! Değerli gençler,


Millet iktidarında Türkiye’yi, bütün vatandaşlarımızın gurur duyduğu, Türk ve İslam dünyasının iftihar ettiği ve bütün dünyanın gıpta ettiği muhteşem, zengin, itibarlı, kadir ülke yapacağız.


 


Bunları Muhteşem Türkiye projesiyle gerçekleştireceğiz.


Muhteşem Türkiye projesi devleti; milletin tarihinde, duasında ve rüyasındaki bir devlet olarak yeniden yapılandıracaktır.


 


Millet Partisi iktidarında Türkiye, muhteşem geçmişin mutlu geleceği yoğuran hamlesi olacaktır.


 


MUHTEŞEM TÜRKİYE PROJEMİZ


 


- İnsan hak ve hürriyetlerine dayalı HUKUK DEVLETİ


- Milli iradenin önündeki engellerin kalktığı DEMOKRASİ


- Din düşmanlığı gibi din istismarının da bittiği LAİKLİK


- Fakirlik ve çaresizliğin tarihe gömüldüğü, herkesin sosyal adalet şemsiyesine alındığı KERİM DEVLET


- Bilim, hikmet ve erdemle donatılan, sorun üretmeyen, çözüm üreten BİLGE DEVLET ve BİLİM TOPLUMU


- Büyüyen, gelişen, zengin, mutlu, muktedir ve insanlığın yeni barış medeniyetini yöneten MUHTEŞEM TÜRKİYE


 


Aziz vatandaşlarım, artık karanlığın sonuna geldik. Aydınlık ve güzel Türkiye’mizi gönül gözünle görebilirsin. Önümüzdeki seçimler, kötü gidişe son vermek için sana altın bir fırsat sunuyor. Tercihini oy pusulasının en başında, birinci sıradaki Millet Partisi’nden yana kullanırsan, değişimi ve çözümü kendi ellerinle başlatmış olacaksın.


 


MUHTEŞEM TÜRKİYE’NİN KURUCULARI ARASINA SEN DE KATIL


 


Şimdi gayret zamanı, görev zamanı. Kalk, inan ve Muhteşem Türkiye mücadelesine ve onun şerefli kurucuları arasına sen de katıl!


 


MİLLET PARTİSİ’NİN ÇİFT BAŞLI KARTALINA ‘EVET’ MÜHRÜNÜ GÜVENLE BAS


 


Milletvekilliği seçimlerinde evet mührünü kendin için, çocukların için, hürriyetin için, ülkemizin geleceği için; Millet Partisi’nin milleti, kitap ve hilali koruyan lacivert zemin üstünde kanatlanmış çift başlı kartalının altına güvenle bas.


Unutma çift başlı beyaz kartal hepsinden farklıdır. Oy pusulasının en başında yer alan Millet Partisi’ne “evet” mührünü tereddüt etmeden güvenle ve inançla bas.


 


Millet Partisi iktidarında bütün yanlışlara son verileceğini, insanımızı canından bezdiren problemlerin, ülkemize yönelik tehditlerin ve tehlikelerin yok edileceğini, tüm sorunların tarihe gömüleceğini tekrar hatırlatıyor, Hak ve Millet Davasının zaferle taçlanacağı muhteşem yarınlarda buluşmak üzere hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”