İnsanımızın problemlerini, milletimizin dertlerini, devletimizin hastalıklı yapısınıancak Millet Partisi çözer, tedavi eder, düzeltir ve işleri yoluna koyar! Başka çare yok! Bütün dertlere çare; Millet Partisi!..Saygıdeğer Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

Sayın Basın Mensupları,

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

Gaziler ve şehitler diyarı, Millî Mücadele’nin en önemli virajı, işgalci Yunan’ın 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde kesin yenilgiye uğratıldığı Dumlupınar’ı da bağrında taşıyan Kütahya’da bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yine 1299’da Osmanlı Türk Cihan Devleti’nin temellerinin atıldığı Afyon, Eskişehir, Bilecik ve Bursa’nın merkezinde şehzadeler şehri Kütahya’da olmaktan son derece mutluyuz, sevinçliyiz.

 

Saygıdeğer Basın Mensupları, Aziz Dostlar,

Bugün basın ve medya, özellikle de yazılı basınımızın durumu içler acısı. Yazarlar, basın emekçileri, yerel basın sahipleri, matbaalar, mücellithaneler zor durumda. Basın Medya çalışanları eve ekmek parası götürmekte zorlanıyor.

Keza esnaf, tüccar, fabrikatör, iş insanı, çiftçi, köylü, hayvancılıkla uğraşanlar ekonomi olarak zor durumda. Mal üretmek zor. Üretilip bin bir zorlukla pazara çıkarılan ürünü ‘pahalı’ diye alan yok! İşçi, küçük esnaf, memur, emekli, enflasyonla yarışan fiyatların peşinden yetişemiyor!

Gençlerimiz, üniversiteyi bitirse bile işsiz!..

Ekonomik bir kriz yaşıyoruz. Bu ekonomik kriz AKP iktidarı başımızda olduğu müddetçe süreceğe benziyor. Çünkü iktidarın aklı başında değil! Onun derdi bir avuç insanı memnun ederek iktidar koltuğuna bir kez daha oturmak! İktidarın bir tek derdi var; koltuk: Oturup yapıştığı koltuğu kaptırmamak!..

 

GENÇLERİMİZ, VATANDAŞLARIMIZ MUTSUZ VE UMUTSUZ

Basınımızın Güzide Mensupları,

Bütün vatandaşlarımız gibi AK Partili vatandaşlarımızca da kabul edilmektedir ki gerçekten zor günlerden geçmekteyiz. Problemler kangrenleşmiştir. Gençlerimiz, vatandaşlarımız mutsuz ve umutsuz. Herkes birbirine “Ne oluyor, nereye gidiyoruz?” diye soruyor.

Biz Millet Partisi olarak sorunları biliyoruz. Problemlerin çözümünü de biliyoruz. On yıllardır bu soruların cevaplarını çalışıyoruz. Bu karanlık tünele girişimizin sebebini de bu karanlık tünelden çıkışın yolunu da biliyoruz.

Yıllardır dediğimizi bir kez daha diyoruz! Bu defa da Kütahya’dan haykırıyoruz: Ülkenin sorunlarını çözecek, Türkiye’yi ‘Muhteşem Türkiye’ yapacak reçete de ilaç da Millet Partisi’nde. Başka çare yok! İnsanımızın problemlerini, milletimizin dertlerini, devletimizin hastalıklı yapısını ancak Millet Partisi çözer, tedavi eder, düzeltir ve işleri yoluna koyar! Başka çare yok! Bütün dertlere çare; Millet Partisi!..

 

EKONOMİK SORUNLAR BEYİN GÖÇÜNÜ HIZLANDIRIYOR

Saygıdeğer Basın Mensupları,

Kütahya’ya Kütahyalı hemşehrilerimizi dinlemek, ülkemizin acilen çözülmesi gereken temel meselelerini onlarla değerlendirmek, müzakere etmek ve Millet Partisi’nin bu meseleleri tereyağından kıl çeker gibi nasıl kolayca çözeceğini konuşmak için geldik. Kütahya’nın sorunlarını konuşacağız.

Son 20 yılda, AKP iktidarının çözmek yerine eline yüzüne bulaştırarak batağa sürüklediği ekonomik durumumuzu konuşacağız. Gençlerin, esnafın, işçinin, çiftçinin, kentlinin, basının, köylünün, emeklinin dertlerini dert edinip, çözümünü göstereceğiz. Fakiri-yoksulu daha da ezen ekonomik kararları konuşacağız.

Bugün, Türkiye’de okuyup yetişen gençlerimiz, doktorlarımız, sağlıkçılarımız, teknotratlarımız, mühendislerimiz, bilişimcilerimiz, işletmecilerimiz, uzmanlarımız, sanatkarlarımız, hâsılı yetişmiş beyinlerimiz yaban ellere gidiyor…

Gençlerimizin sorunlarına ve beyin göçüne çareler arayacağız.

Millet açlıkla pençeleşirken, sözleşmeli ballı-kaymak maaşlı bir grup ayrıcalıklı yöneticileri konuşacağız. Üç-beş yerden aylık alarak yağma Hasan’ın böreğini yürütenleri konuşacağız. KKM, GES ve Hazine garantili çılgın Deli Dumrulvari projeleri konuşacağız.

 

İKTİDARDAN DA MUHALEFETTEN DE SANA HAYIR YOK!..

Ve bütün bu problemleri çözmek yerine, 20 yılda iyice içinden çıkılamaz hale getiren, metal yorgunluğuna uğramış AKP’yi konuşacağız. Yorulmuş, tükenmiş AKP’nin bu sorunların altında kalkamayacağını ispat edeceğiz. Ve artık metal yorgunluğu hastalığına yakalanmış iktidarı dinlendirmemiz gerektiğinin kararını vereceğiz!

 

TOPLAMA, MENFAATPEREST İNSANLARLA İKTİDAR GEMİSİ YÜRÜMEZ!

Saygıdeğer Basın Mensupları,

Kütahyalı Hemşehrilerimizle vereceğimiz bir karar daha var. O karar da şu: Sorunlarımızı AKP çözemeyeceği gibi şu her şeyini bildiğin muhalefet de çözemez! Sen onları biliyorsun, hemen hepsini bir şekilde gördün, iktidar koltuğunda denedin! CHP de, Gelecek de, Deva da, İYİ de bir şekilde iktidar koltuğunun kıyısından, köşesinden geçti.

İktidarıyla muhalefetiyle bunların hiçbirinin senin sorunlarını çözecek ehliyette, liyakatte, samimiyette, dürüstlükte, yetkinlikte kadroları yok! Bunların halkın sorunlarını çözmek gibi bir niyetleri de yok! Onların işi gücü kendi menfaatleri! Toplama, menfaatperest insanlarla iktidar gemisi yürümez! Yürürse de işte bu kadar yürür!..

 

DOKTOR; MİLLET PARTİSİ! İLAÇ MİLLET PARTİSİ’NİN ‘MUHTEŞEM TÜRKİYE PROJESİ’

Sevgili Kütahyalılar, Hemşehrilerim,

Gelin hep birlikte dünyaya bir bakalım: İkinci Cihan harbinde yerle bir olmuş Almanya nerede? Japonya nerede? Harbe girmemiş Türkiye nerede? 1940 yılından bugüne Türkiye’nin başına gelen iktidarlar sana ne verdiler? 20 senelik AKP iktidarı yoksulluktan başka sana ne verdi? 2023’te 25 bin dolar sözü verdikleri kişi başı milli gelir bugün 8.500 dolar! 25 bin dolar nerede? 8 bin 500 dolar nerede? Senin alın teri paraların kimlerin cebinde?

Aziz Vatandaşım,

Bu sözünü tutmayan 20 yıllık metal yorgunu iktidara da bu uydu muhalefete de önümüzdeki seçimde gereken dersi ver!..

Bunların yerine Millet Partisi kadrolarını destekle ve iktidar yap!..

Senin dertlerini, ülkenin sorunlarını 1970’li yıllardan bugüne gördüğün, duyduğun, bildiğin, tanıdığın; yetişmiş, yetkin Millet Partisi kadroları çözer!

Karanlık tünelden çıkışın kılavuzu da rehberi de onulmaz gibi görünün hastalıkların doktoru da Millet Partisi’dir! Reçetesi de ilacı da Millet Partisi’nin ‘Muhteşem Türkiye Projesi’dir.

 

Yarın (31 Temmuz 2022) saat 14.00’de Kütahya Grand Çınar Otel’de yapacağımız ‘Türkiye’nin Sorunları ve Muhteşem Türkiye Toplantısı’na bütün hemşehrilerimiz davetlidir.

Buyurun gelin, Kütahya’nın dertlerini ve dertlerin çözümünü konuşalım…

 

Cuma Nacar
Genel BaşkanKeza esnaf, tüccar, fabrikatör, iş insanı, çiftçi, köylü, hayvancılıkla uğraşanlar ekonomi olarak zor durumda. Mal üretmek zor. Üretilip bin bir zorlukla pazara çıkarılan ürünü ‘pahalı’ diye alan yok! İşçi, küçük esnaf, memur, emekli, enflasyonla yarışan fiyatların peşinden yetişemiyor!